Неготові вмирати за путінський режим росіяни знайшли можливості не бути мобілізованими, — Полозов

Ілюстративне фото: twitter.com/vesna_democrat

За підсумком піврічної оголошеної президентом Володимиром Путіним мобілізації в РФ можна стверджувати, що ті росіяни, які не згодні з режимом і не хотіли відправлення на війну проти України, поїхали або сховалися. Про це сьогодні, 22 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив російський адвокат і правозахисник Микола Полозов.

“Насамперед цей час показав, що ті люди, які не готові вмирати за путінський режим, знайшли можливості не бути мобілізованими. Хтось поїхав, хтось змінив місце проживання. Інші — ті, що залишилися, понадіялися на авось. Але цілком очевидно, що указ Путіна про мобілізацію ніхто не скасовував, і наразі для того, щоб не провокувати в суспільстві негативного ставлення до влади, ця мобілізація триває в такому таємному режимі, коли викликають нібито для перевірки даних, нібито для якихось зборів, а насправді, за можливістю, намагаються мобілізувати й відправити на фронт”, — сказав він.

Адвокат порадив росіянам не вступати в так звані повісткові відносини з державою: не з’являтися до військкомату, не брати повістку, не підписувати її, звільнятися, якщо її принесли на роботу. Сумарні штрафи за невзяття повістки не дорівнюють порушенню кримінальної справи.

Правозахисник зазначив, що “засідки”, які влаштовує російська влада своїм громадянам, є незаконною практикою.

Також Полозов прокоментував дані, що станом на початок березня на гарячі лінії українського урядового проєкту “Хочу жити” звернулося близько 10 тисяч росіян, охочих здатися в полон.

“Це досить багато, враховуючи, що інформація про цей проєкт серед російських мобілізованих, військових сильно не поширюється. Очевидно, що російська влада перешкоджає поширенню інформації, але всупереч усім перешкодам усе-таки 10 тисяч заявок свідчать про те, що інтерес вижити у значної частини російських військовослужбовців усе-таки є”, — каже адвокат.

Крім того, він нагадав, що український уряд реалізує програму фінансової винагороди в тому разі, якщо військовослужбовець, який здається в полон, передає і наявну в нього військову техніку.

Читайте також: Спочатку повістка, а потім диплом: як у Росії набирають нових мобілізованих на війну проти України (ВІДЕО)

Прямий ефір