Росіяни вбили Вадатурського з метою залякати великих українських бізнесменів, які спонсорують ЗСУ — Фесенко

Аграрний бізнес — головна експортна галузь України. Миколаївський бізнесмен Олексій Вадатурський був ключовою фігурою у цій сфері. Вбивство генерального директора агрохолдингу “Нібулон” було скоєно з метою послабити Україну та залякати забезпечених людей, які активно спонсорують ЗСУ. Про це в ефірі проєкту “FreeДОМ” заявив український політолог Володимир Фесенко.

“Загибель Вадатурського — серйозний удар по українському аграрному бізнесу, особливо в умовах, коли відновлюється експорт українського зерна. Російська пропаганда назвала це вбивство цілеспрямованою акцією, тому що, як і багато представників українського бізнесу, Вадатурський підтримував ЗСУ проти агресії РФ”, — сказав він.

За словами Фесенка, компанія “Нібулон”, яку очолював бізнесмен, активно працює, зокрема, на єгипетському ринку. Це могло бути мотивом убивства.

“РФ активно бореться за єгипетський ринок і намагається витіснити Україну. Тут теж може проглядатися російський слід”, — наголосив він.

Крім того, політолог назвав вбивство аграрного магната Вадатурського психологічною війною проти українського бізнесу.

“У цьому випадку проблема була не в тому, що Вадатурський планував поїздку до Туреччини й міг на щось вплинути. Справа в цілеспрямованому залякуванні представників українського бізнесу, щоб вони перестали підтримувати Україну та ЗСУ. Тому що більшість українських бізнесменів виступили із засудженням агресії РФ проти України не лише на словах. Вони надають фінансову підтримку ЗСУ”, — зазначив він.

Як повідомлялося, у Миколаєві внаслідок нічного ворожого обстрілу 31 липня загинули голова агрохолдингу “Нібулон” та його дружина.

  • Олексій Вадатурський — український бізнесмен, Герой України, засновник та генеральний директор агрохолдингу “Нібулон”, віцепрезидент Української зернової асоціації. Народився 1947 року в с. Бендзари Одеської області.
  • ТОВ “СП “Нібулон” (Миколаїв) — один з найбільших операторів на зерновому ринку України. До початку російської агресії зернотрейдер мав 27 перевантажувальних терміналів і комплексів з приймання сільгоспкультур, а також потужності для одночасного зберігання 2,25 млн тонн продукції.

Нагадаємо, колишній командир батальйону “Азов” Максим Жорін розповів, хто може бути причетний до теракту на території виправної колонії в Оленівці Донецької області і в яких умовах перебувають військовополонені, які, як і раніше, залишаються в цій установі.

Сьогодні – Оленівка, учора – Беслан. Курносова про провокації та пропаганду РФ

У Маріуполі на вулицях досі лежать трупи мирних громадян у пластикових пакетах — мерія

Читайте також: “Референдум” РФ на окупованих територіях не матиме юридичного статусу — Стефанчук

Прямий ефір