Екскомандир “Азова” Жорін: До вбивства українських військовополонених в Оленівці причетні ПВК Вагнера та ФСБ

Україна наполягає на розслідуванні страти українських військових на території виправної колонії в Оленівці Донецької області, а також готується залучити до слідства міжнародних спостерігачів. Колишній командир батальйону “Азов” Максим Жорін в ефірі проєкту “FreeДОМ” розповів, хто може бути причетний до теракту і в яких умовах перебувають військовополонені, які, як і раніше, залишаються в цій установі.

За його словами, вже відомо, що загиблих внаслідок теракту на території виправної колонії в Оленівці Донецької області понад 50 осіб.

“Проблема в тому, що Україна не може отримати офіційні списки загиблих і поранених. Ті списки, які були опубліковані російською стороною, точно частково некоректні та неповні, тому що загиблих більше ніж 50”, — сказав він.

Жорін підкреслив, що в отриманні списків загиблих військовополонених мають допомогти міжнародні організації: ООН та Червоний Хрест.

“Міжнародні організації мають допомогти рідним і близьким дізнатися, хто залишився живим, а хто з військовополонених загинув. ООН і Червоний Хрест виступили гарантами збереження життя та здоров’я українських військовослужбовців, які здалися в полон. Вони мають скласти списки, проте мають слабку позицію. Організації “щось” попросили у країни-агресора і тепер сидять і чекають, тоді як РФ дозволяє вчиняти собі такі теракти на очах усього світу”, — заявив він.

Екскомандир полку “Азов” сказав, що Україна має домогтися офіційного розслідування теракту в Оленівській колонії.

“Ми повинні наполягати, щоб міжнародні організації потрапили не лише на місце злочину, а й обов’язково отримали доступ до поранених. До людей, які вижили після вибухів. Тільки від них можна отримати правдиву інформацію про те, що сталося”, — сказав Жорін.

За його словами, полк “Азов” разом з українськими спецслужбами працює над розслідуванням страти українських військовополонених в Оленівці Донецької області.

“Ми працюємо з українськими спецслужбами. Сподіваюся, що найближчим часом спецслужби інших країн також допоможуть із розслідуванням теракту. Необхідно ідентифікувати тіла загиблих та притягнути до відповідальності всіх причетних до масового вбивства військовополонених українців. Вже відомо, що 90% це громадяни РФ: частина з них належить до ПВК Вагнера, інші до ФСБ”, — зазначив він.

Жорін уточнив, що для військовополонених, які продовжують перебувати у колонії, умови важкі й нічого не змінилося.

“Їди, води та медикаментів досить просто, щоб люди не вмирали. Є інформація, що частину людей вивезли на територію інших СІЗО. Це пов’язано з тим, що росіяни планують проводити суди над ними. Крім того, поранених військовополонених вивезли до лікарень на окуповані території Донецькій області. Медична допомога їм надається, але вона на мінімальному рівні”, — повідомив український військовий.

Крім того, російський суд визнав полк “Азов” терористичною організацією. За словами Жоріна, командування підрозділу знаходиться на території РФ.

“РФ визнанням полку “Азов” терористичною організацією хотіла насамперед виправдати свої дії для росіян. Але в країні терористів та вбивць немає жодних законодавчих підстав, щоб судити “азовців”. Тому їм потрібно було визнати полк терористичною організацією, щоб хоч якусь статтю можна було дати. Глобально на процес обміну та повернення це не вплине, проте може його затягнути”, — заявив він.

Нагадаємо, у ніч на 29 липня пролунав вибух на території колишньої виправної колонії у смт Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав партнерів України жорстко засудити черговий військовий злочин РФ – обстріл колонії в Оленівці Донецької області, а також визнати РФ державою-терористом.

Раніше в Генштабі ЗСУ заявили, що збройні сили РФ здійснили прицільний умисний артилерійський обстріл виправної установи в Оленівці Донецької області, водночас заяви про нібито обстріли з боку Збройних сил України є брехнею та провокацією.

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк підкреслив, що метою удару російської армії по виправній установі в Оленівці Донецької області, де знаходилися українські полонені, є зрив домовленостей щодо їх обміну та спроба приховування свідчень про масштаби російських військових злочинів.

Читайте також:

РФ знищить усі докази в Оленівці, перш ніж допустити туди представників ООН та Червоного Хреста — військовий експерт

Сьогодні – Оленівка, учора – Беслан. Курносова про провокації та пропаганду РФ

Зворотній ефект: Росія розбудила країни НАТО своїми ультиматумами – нардеп

Прямий ефір