Росіяни цілодобово штурмують коксохім — подробиці від голови Авдіївської МВА

Авдіївка після російських обстрілів у листопаді 2023 року. Фото: t.me/otarnavskiy

Ніч в Авдіївці була відносно тихою — без обстрілів міста. Зранку окупанти активізувалися. В цілому ситуація на напрямку залишається дуже динамічною, ворог не відмовляється від плану захопити місто або те, що від нього залишилося. Про це сьогодні, 3 грудня, повідомив голова Авдіївської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області Віталій Барабаш у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Ворог постійно штурмує Авдіївський коксохімзавод, попри те, що зазнає колосальних втрат. Проте постійно намагаються. Практично цілодобово вони штурмують напрямок Авдіївського коксохімзаводу. Зрозуміло, що окрім самого Авдіївського коксохімзаводу, є й інші напрямки, які у нашому розумінні є пріоритетними для противника. Штурмують вони “промку” — дуже важкі бої. Штурмують Степове — намагаються зайти та закріпитися в ньому, але не вдається їм нічого”, — розповів він.

Водночас очільник МВА зазначив, що кількість атак за минулу добу була меншою, ніж раніше.

“Однозначно менше. З чим це пов’язано? Декілька причин, на мою думку. Одна з них — це, звісно, погодні умови. Друга — це великі втрати й у техніці, й у живій силі противника. Ну і третє — у будь-якому випадку вони видихаються, охочих іти на штурми добровільно дедалі менше. Дедалі більше в них так званих “відмовників”. Зрозуміло, проводять вони мотивувальні бесіди, але дедалі більше у них бійців, які відмовляються йти на штурм Авдіївки”, — заявив Барабаш.

Він додав, що окупанти цілеспрямовано б’ють по мирному населенню, яке ще залишається в Авдіївці, наприклад, орієнтуючись на дим від грубок, якими опалюються люди.

“Стирають місто. Воно ще є. Звичайно, це не така картинка, як у Мар’їнці, але вже наближається до цього”, — повідомив голова військової адміністрації Авдіївки.

Нагадаємо, за даними Генерального штабу Збройних сил України, на Авдіївському напрямку Сили оборони протягом останньої доби відбили 25 атак ворога: безуспішними були наступальні дії росіян у районі Новобахмутівки, Степового, Авдіївки, Північного, на південь від Тоненького, Первомайського.

Прямий ефір