Росіяни будуть менше їсти, Путін буде більше витрачати на війну — експерт про граничну ціну на російську нафту

Видобуток нафти. Ілюстративне фото: fbc.ua

Механізм граничної ціни на російську нафту передбачає динаміку руху вниз. Про це сьогодні, 6 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав президент Центру глобалістики “Стратегія XXI” Михайло Гончар.

“Механізм, який закладається в цю стелю, він передбачає нібито не фіксацію жорсткої стелі, а нібито динаміку руху вниз. Інша справа, як це буде робитися. Але ми побачимо буквально найближчими тижнями все, як буде відбуватися. Ось якраз польська сторона, вона дуже адекватно розуміє ситуацію, як, власне кажучи, і в нас, що цінова стеля має не залишати можливості Росії, російському бюджету, отримувати гроші на війну. У цьому сенсі”, — сказав експерт

Він зазначив, що є різне розуміння собівартості видобутку нафти: з погляду України, йдеться про витрати на видобуток з гирла свердловини, а з погляду західних країн туди включено ще й податки, які відраховуються.

“Це помилковий підхід, тому що за рахунок цих податків якраз і фінансується війна. Тобто ось такий гуманістичний підхід з боку західних політиків, він ніби дає можливість, на їхню думку, Путіну ухвалити правильне рішення й припинити війну. Зрозуміло, вони так не зроблять, вони зроблять усе навпаки. Росіяни будуть менше їсти, Путін буде більше витрачати на війну — ось така логіка Кремля”, — вважає Гончар.

Водночас, на його думку, раніше запроваджені санкції, цінова стеля та ембарго на нафтопродукти, яке має запрацювати в лютому, в комплексі дадуть потрібний ефект.

“Власне кажучи, ми побачимо, як відбувається повільне удушення Росії нафтовим зашморгом Заходу”, – сказав експерт.

Він додав, що Росія намагатиметься робити все, щоб дестабілізувати глобальний нафтовий ринок.

“Ну, пам’ятаємо, що Путін на Далекосхідному економічному форумі погрожував взагалі перекрити постачання нафти тим країнам, які приєднаються до цінової стелі. Він може привести все це в дію. Але, звичайно, це буде такий черговий постріл собі в ногу. Проте турбулентність на нафтовому ринку це викличе”, — зазначив Гончар.

Читайте також: “Економіка Росії буде зруйнована”: Україна вимагатиме зниження стелі вартості російської нафти (ВІДЕО)

Нагадаємо,Європейський Союз запровадив стелю цін на нафту з Росії, слідом за ним і країни G7 (“Великої сімки”). Тепер вартість російської нафти не повинна перевищувати 60 доларів за барель. Міжнародна робоча група з санкцій проти Росії, яку очолюють керівник Офісу президента України Андрій Єрмак і ексрадник президента США з питань національної безпеки Майкл Макфол, опублікувала дослідження щодо обмеження вартості російської нафти. У ньому аргументована гранична ціна в розмірі 30-35 доларів за барель. На думку авторів дослідження, це призведе до скорочення доходів Росії від експорту нафти і газу й одразу спричинить серйозний фінансовий тиск на Росію.

Прямий ефір