Росія зіткнулася з гострою нестачею робочих рук: про наслідки розповів економіст

Россияне. Фото: gettyimages.com

Росія зіткнулася зі значною нестачею робочих рук, зокрема через погіршення демографічної ситуації в країні. Підприємства країни-агресора змушені залучати працівників за рахунок пропозиції високих зарплат, що, своєю чергою, призводить до зростання цін і збільшення інфляції. Про це сьогодні, 26 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів російський економіст, доктор економічних наук, професор Ігор Ліпсиц.

“У Росії взагалі не дуже хороша демографічна ситуація… Старше покоління поступово йде на пенсію, а воно більш численне. Так, працівників приходить значно менше. Люди, яким зараз 20 років, вони народилися на самому початку XXI століття, коли народжуваність ще була невисока, а в 90-х вона була ще меншою. Отже, їх менше, ніж тих, хто йде”, сказав він.

Ліпсиц наголосив, що навіть у звичайних умовах мирного часу в Росії виникли б проблеми з робочою силою.

“Тут ще частину людей відправили воювати, а інша частина виїхала з країни. Ось вам і картина. Населення, звичайно, не дуже сильно скоротилося, але робочих рук стало істотно менше. Тому в Росії вкрай низький рівень безробіття, чому “президент” украй радіє і видає як високе досягнення”, зазначив експерт.

Однак, за його словами, низький рівень безробіття не є досягненням для Росії, а, навпаки, становить проблему.

“Тому що якщо таке низьке безробіття, менше ніж 3%, то я не можу розширювати виробництво товарів, тому що не можу знайти працівників під нове обладнання, під нові підприємства, під нові потужності. Працівників знайти не можу можу тільки переманювати, а щоб їх переманити, я маю запропонувати високу зарплату. Висока зарплата це високі ціни, а за високими цінами купувати не будуть”, пояснив Ліпсиц.

Як він зазначив, підвищення цін на товари сприяє прискоренню інфляції в країні.

“І з цим уряд намагається боротися; починається така адміністративна система регулювання цін. Це без жодних жартів. Федеральна антимонопольна служба Росії підготувала методику визначення економічно необґрунтованого підвищення цін… Тому робочих рук мало, а коли в тебе ще й демографія погана, ти ще й воюєш, і ще в тебе люди з країни намагаються втекти, щоб не воювати, то, звісно, на ринку праці починаються проблеми”, підсумував Ігор Ліпсиц.

Читайте також: Втрата експорту, втеча інвесторів, арешт активів: які “успіхи” має економіка РФ в умовах санкцій

Прямий ефір