Росія замінувала територію Запорізької АЕС — коментар Жук

На ЗАЕС. Фото: gettyimages.com

Російські військові повторно замінували територію Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС). Це призводить до посилення ризиків загрози ядерній безпеці. Про це сьогодні, 21 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила голова Запорізької обласної ради Олена Жук.

Вона зауважила, що це не перше загострення на ЗАЕС.

“У червні 2023 року із Запоріжжя виїжджали люди, оскільки ситуація була вкрай напружена. Зараз зовнішньою і внутрішньою огорожею знову стоять міни. Раніше вони через тиск МАГАТЕ були зняті. Це загроза і загроза дуже велика щодо ядерної безпеки”, — заявила Жук.

Голова Запорізької облради звернула увагу, що є тільки одне розв’язання проблеми із загрозою на ЗАЕС.

“Це повна демілітаризація і повна деокупація Запорізької АЕС. Іншого рішення немає. Я вважаю, що, безумовно, має терміново долучитися не тільки МАГАТЕ, а й усі міжнародні організації. Тобто максимально включитися, оскільки ситуація дійсно дуже складна, дуже напружена”, — зазначила вона.

Додамо, що міни в буферній зоні між внутрішньою і зовнішньою огорожею об’єкта виявили представники МАГАТЕ. Це закрита зона, недоступна для оперативного персоналу станції. За словами генерального директора організації Рафаеля Гроссі, наявність мін не відповідає стандартам безпеки МАГАТЕ.

Читайте також: Росіяни намагаються приховати реальну ситуацію на ЗАЕС, а це означає, що є проблеми, які можуть призвести до інциденту, — міністр енергетики

Нагадаємо, голова Київського офісу Секретаріату Енергетичної спільноти, міністр енергетики та захисту довкілля України (2019-2020 рр.) Олексій Оржель висловив думку, що Запорізька атомна електростанція, місто Енергодар Запорізької області, де вона розташована, і територія навколо не деокуповані українськими силами, адекватним рішенням для безпеки може бути контроль миротворців. Оскільки терористичні дії РФ на станції становлять небезпеку не тільки для України.

Прямий ефір