Росія замінувала поля в Україні: чи буде продуктова криза

Ілюстративне фото: naas.gov.ua

Безпосередньо Україні продуктова криза не загрожує. Про це сьогодні, 27 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив президент асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” (UCAB), виконавчий директор Agricom Group Петро Мельник.

За його словами, Україна — більш ніж самодостатня країна з точки зору вирощування зерна.

“Україна — основний світовий експортер, тому завжди, коли ми говоримо про аграрний бізнес в Україні, його треба дивитися в прив’язці до експорту”, — зазначив Мельник.

Він звернув увагу, що через заміновані поля в Україні з продовольством критичної ситуації не буде.

“Це конкретне питання, наприклад, для Харківської області або для Херсонської, Миколаївської, Запорізької, зокрема, тому що саме в прив’язці до цих областей — це серйозний ефект, це величезна частка ВВП усередині цієї області та це робочі місця. Якщо загалом дивитися за цифрами в Україні — це менш ніж 5%”, — пояснив експерт.

Петро Мельник зауважив, що ситуація з розмінуванням полів в Україні — досить складна.

“Моє підприємство торік, весь чернігівський кластер був замінований. Ми мали перевірити поля і впоралися з цим десь за 2,5 місяця.Частину полів доводилося перевіряти ще восени, тому, я думаю, що й інші аграрії, території яких звільнили восени, ще довго вестимуть роботи над розмінуванням. Але це не впливає загалом на баланс зерна в Україні”, — наголосив він.

Експерт вважає, що цього року Україна знизить обсяги зерна на експорт.

“Україна знизила обсяги посіву пшениці, і десь на 500 тис. гектарів (це на 10% менше) посіяно озимої пшениці. У квітні-травні будуть знижені посіви кукурудзи, збільшуються посіви соняшнику”, — повідомив Мельник.

Читайте також: Зернова угода: Україна виконує свої зобов’язання щодо постачання продовольства

Прямий ефір