Росія не знайшла способу нас зламати і не знайде: президент Зеленський підбив підсумки 274-го дня війни

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Сьогодні, 24 листопада, в Україні увесь день тривають відновлювальні роботи після масованої російської ракетної атаки напередодні. Поступово українцям повертають електрику, тепло, водопостачання та зв’язок. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні до громадян, інформує FREEДОМ.

За його даними, станом на вечір у 15 областях ще є проблеми з водою. Найскладніше — Київська, Кіровоградська, Дніпропетровська, Львівська, Полтавська та Харківська області. Але разом із подачею електрики на критичну інфраструктуру дають й водопостачання та тепло. Ситуація з електрикою залишається складною майже в усіх регіонах. Найважче поки в столиці та 15 областях: Вінницька, Дніпропетровська, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька. Проблеми є також і в інших регіонах.

“Але все ж потроху відходимо від блекауту — щогодини повертаємо живлення новим і новим споживачам. Енергетики, комунальники, бізнес — усі виконують свою частину роботи, щоб знову дати світло. Це справді загальнонаціональне завдання — Україна й у цьому працює максимально об’єднано”, — сказав Зеленський.

Президент поінформував, що ДСНС і вся система обласних адміністрацій швидко розгортають мережу “Пунктів незламності“. Загалом станом на зараз запущено 4362 пункти в більшості регіонів. І це ще не остаточна цифра — мережа зростатиме відповідно до того, як пункти забезпечуватимуться генераторами та зв’язком.

За словами глави держави, дуже важливу ініціативу розпочали партнери України у Європейському Союзі. Європарламент разом із мережею європейських міст започаткували програму “Генератори надії”.

“Це дасть нам змогу використати можливості горизонтальної співпраці у Європі з містами, з бізнесами й забезпечити Україну необхідним зараз енергообладнанням”, — зазначив він.

Зеленський провів чергове засідання Ставки верховного головнокомандувача. На ньому дуже детально проаналізували питання енергетики та зв’язку.

“І щодо захисту енергосистеми від нових російських ударів, і відновлювальні роботи, і щодо постачання техніки та залучення фахівців. Окрема увага — системі зв’язку. Хоч би що планували терористи, маємо зберегти зв’язок. Росія хоче, щоб українці не просто опинилися без світла й тепла… Терористи хочуть ізолювати нас одне від одного й зробити так, щоб ми не відчували одне одного. Тому це фундаментальне питання. І щодо цього питання будуть іще додаткові рішення. Готуємо їх”, — розповів президент.

Також на Ставці дуже уважно й детально розглянули ситуацію на передовій.

“Як би не було складно, на всіх напрямках тримаємо ключові рубежі. Наші хлопці хоробро обороняються. І є напрямки, на яких готуємо просування вперед. Фіксуємо, як окупанти намагаються перекидати додаткові сили. Робимо все, щоб “відмінусувати” ці їхні сили. Майже щогодини я отримую повідомлення про удари окупантів по Херсону та інших громадах області. Такий терор почався одразу після того, як російська армія була змушена втекти з Херсонщини. Це помста тих, хто програв. Воювати вони не вміють. Єдине, що поки можуть, — це тероризувати. Або енергетичний терор, або артилерійський, або ракетний — ось це і все, до чого деградувала Росія за теперішніх її керівників”, — заявив глава держави.

Він наголосив, що тільки звільнення української землі й надійні гарантії безпеки для України можуть захистити український народ від будь-яких російських ескалацій.

“Щодня працюємо з партнерами заради цього. Скоро будуть вагомі новини”, — запевнив президент.

Серед іншого Зеленський розповів про звернення до Парламентської асамблеї ОБСЄ, яка зараз працює в Польщі. Закликав провести реформу цієї Організації, щоб вона нарешті могла допомогти відновити безпеку у Європі.

“У Парламентській асамблеї ОБСЄ діє такий принцип ухвалення рішень, що треба погоджувати рішення довгі місяці й переконувати абсолютно всіх, навіть щоб позбавити прав делегацію держави-терориста. Так точно не має бути. Під час такої війни, під час такого терору рішення проти держави-винуватця мають ухвалюватися миттєво. Сподіваюся, що члени ОБСЄ дослухаються до українського заклику”, — висловився глава держави.

Президент України мав розмову з президентом Ізраїлю. Поінформував його про наслідки російського енергетичного терору, про потреби держави у зв’язку із цим. Також обговорили українські ініціативи з подолання продовольчої кризи, створеної Росією. Зеленський запросив Ізраїль приєднатися до гуманітарного проєкту Grain from Ukraine.

Глава держави повідомив, що сьогодні вдалося звільнити ще 50 українських воїнів із російського полону. Двоє офіцерів, 48 рядових і сержантів. 15 із них були захоплені в полон ще у Київській області, на території ЧАЕС. Семеро були захоплені на Зміїному. Нарешті вони всі будуть удома.

“І ми зробимо абсолютно все можливе й неможливе, щоб повернути кожного українця й кожну українку, яких досі утримують окупанти. Я дякую всім, хто підтримує Україну в цей надзвичайно складний час! Дякую кожному й кожній, хто воює й працює заради нашої держави! Ми з вами витримали дев’ять місяців повномасштабної війни, і Росія так і не знайшла способу нас зламати. І не знайде. Маємо так триматись і надалі, як зараз! У єдності й допомагаючи одне одному”, — резюмував Володимир Зеленський.

Читайте також: Сесію Європарламенту закрито: головні підсумки для України (ВІДЕО)

Прямий ефір