Зеленський виступив на G20 з новою програмою продовольчої безпеки: що вона передбачає

Завантаження продовольства на судна для експорту. Ілюстративне фото: mind.ua

Український президент Володимир Зеленський запропонував групі Великої двадцятки гуманітарну програму Grain from Ukraine, яка покликана запобігти голоду в країнах Африки та Азії. Про це інформує керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

Суть програми полягає в прямій закупівлі країнами-учасниками проєкту агропродукції в українських виробників та передачі її країнам, що перебувають на межі голоду.

“Продовольча безпека – це основа стабільності світового порядку. Україна готова залишатися її гарантом. Через бойові дії та руйнування традиційних ланцюжків постачання росіяни наблизили до голодної смерті щонайменше 70 мільйонів людей по всьому світу. 90 років тому РФ вже влаштувала Голодомор, зараз вони хочуть повторити це у світовому масштабі”, заявив Володимир Зеленський.

Глава держави підкреслив, що українську продукцію неможливо буде замінити через постачання з інших країн навіть у перспективі 4-5 років. Тому для запобігання голоду в багатьох країнах Африки та Азії критично важливо не допустити зниження обсягів експорту України та надати можливість стабілізувати ситуацію.

Для цього Україна запропонувала світу гуманітарну програму Grain from Ukraine.

Що передбачає програма:

  • Україна спрямує частину зібраної пшениці, що йшла на експорт, на закупівлю для тих африканських країн, де вже зараз існують проблеми голоду.
  • Частину експортного зерна можуть викупити держави-учасники проекту. Україна постачатиме його до бідних африканських країн.
  • Міжнародні партнери зможуть одночасно підтримати українську економіку у складній ситуації та допомогти бідним країнам Африки.
  • До міжнародної Координаційної групи з попередження голоду входять представники Урядів країн, корпорацій, меценати, які можуть прямо впливати на забезпечення продовольчих потреб мільйонів людей у світі.
  • Програма передбачає забезпечення зерном щонайменше 5 мільйонів людей до кінця весни 2023.

Спільно з німецьким Урядом та за підтримки Всесвітньої продовольчої програми до Ефіопії вирушило перше судно Nord Vind. На борту судна – 27 тисяч тонн пшениці. Це обсяг продовольства для майже 100 тисяч людей на рік.

Читайте також: “Настав час припинити руйнівну російську війну”: Зеленський на саміті G20 назвав умови миру з РФ

Прямий ефір