Сесію Європарламенту закрито: головні підсумки для України (ВІДЕО)

Ксенія Смірнова. Скріншот: uatv.ua

Європарламент погодив надання Україні 18 мільярдів євро допомоги. Вона піде на те, щоб українці могли пережити війну та відновитись після неї. Згідно з планом, який оновила Єврокомісія, Україна протягом 2023 року отримуватиме до 1,5 млрд щомісяця. Кошти надаватимуться і у формі довгострокового кредиту зі строками погашення на 30 років. Така допомога допоможе Україні виплачувати зарплати, пенсії, відновити системи енерго- та водопостачання. Про рішення Європарламенту для України та світу загалом розповіла ведуча телеканалу FREEДОМ Ксенія Смірнова з місця події.

Також у Європарламенті, в чергове було озвучено, що група Вагнер і група Кадирова тепер офіційно будуть визнані організаціями терористичними.

“Це спричинить цілу низку неприємних моментів для них, пов’язаних з фінансами. Ну і надалі, і з кримінальною відповідальністю”, розповіла журналістка.

Крім того, було ухвалено рішення не визнавати російські паспорти на всіх анексованих Росією територіях.

“Причому це стосується не лише України, це стосується всіх анексованих територій, до яких входить і Грузія, Молдова. Загалом усі, хто постраждав, так чи інакше від окупації”, — пояснила Смірнова.

Читайте також: На шляху до членів ЄС — програми, які можна надати Україні вже зараз, перелічила Мецола

Прямий ефір