Росія не відводить війська з українських кордонів, а переміщує сили, – Резніков

Фото з сайта minre.gov.ua

Міністр оборони Олексій Резніков заявив про те, що на кордонах з Україною наразі перебуває 149 тис. російських військ, включно з авіацією та кораблями.

Про це повідомляє UA з посиланням на виступ Олексія Резнікова у ВР під час години запитань до уряду.

Міністр зазначив, що заяви РФ про відведення військ від українських кордонів не відповідають дійсності.

“Цього не відбувається. Йде переміщення сил та заходів… Наразі ми спостерігаємо за підрозділами російських військ, які нараховують близько 129 тис. наземного компонента. Разом з морською та авіаційною компонентою їхня кількість складає 149 тис.”, – заявив Резніков.

Міністр оборони додав, що основна маса російських військ вже стягнута до українських кордонів, враховуючи військові навчання РФ в Білорусі, в Чорному морі та в інших регіонах. Незабаром кількість військових РФ буде збільшена на кілька тисяч осіб, а до Чорного моря зайдуть ще три кораблі.

За словами Олексія Резнікова, Міноборони України також стежить за ходом навчань Росгвардії “Заслон-2022”.

Вказану інформацію підтверджують міжнародні партнери України.

“Ми у жодному разі не применшуємо загрозу, але ймовірність масштабної ескалації досі оцінюємо як невисоку по відношенню до вторгнення в Україну в цілому. Наші зусилля сконцентровані на тому, щоб максимально підвищити готовність”, – додав Резніков.

Нагадаємо, Росія заявила про відведення частини військ від українських кордонів. Згідно з повідомленням Міністерства оборони РФ, закінчилися військові навчання в окупованому Криму. Підрозділи Західного та Південного військового округів повернулися з навчань до пунктів базування.

Незважаючи на це, президент США Джо Байден заявив про те, що на українських кордонах все ще перебувають 150 тис. російських військових.

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель говорив, що Росія намагається зламати всю систему безпеки у Європі.

Читайте також: “Росія знову бреше”: про роботу у Львові та терміни повернення до Києва розповіли у посольстві США

Прямий ефір