“Росія знову бреше”: про роботу у Львові та терміни повернення до Києва розповіли у посольстві США

Скріншот відео UA

Американські дипломати верифікують повідомлення Росії про нібито відведення військ від кордону України та переконуються, що заяви не відповідають дійсності. Тому потрібно бути готовим до можливого погіршення ситуації з безпекою.

Про це в ексклюзивному коментарі телеканалу UA заявив пресаташе посольства США в Україні Деніел Лангенкомп.

“Ми зрозуміли, що одним із викликів роботи з Росією та російською дезінформацією є те, що ні російські держслужбовці, ні російські ресурси новин не є надійними джерелами інформації і завжди їхні дані потрібно перевіряти. Ми перевірили інформацію та побачили, що за останні кілька днів Росія стягнула до рубежів України додатково ще 7 тис. військових. На жаль, ми бачимо, що Росія знову бреше. Як і сказав пан Столтенберг (генсек НАТО, – ред.), нам треба завжди бути готовими”, – зазначив дипломат.

За його словами, це одна з причин, чому посольство приїхало до Львова. Тут дипломати продовжують роботу з гуманітарними організаціями, з урядом, колегами, організаціями безпеки.

“Ми спілкувалися з мером, головою ОДА. Ми можемо спілкуватися зі студентами, відвідувати університети та комунікувати з пресою. Ми багато можемо робити в цьому місці. Ми вдячні за можливість тут працювати і за гостинність, з якою нас прийняли. Хоча нас тут небагато, ми можемо виконати багато завдань”, – зазначив пресаташе посольства США в Україні.

На думку дипломата, шляхи для дипломатичного розв’язання кризи довкола України залишаються.

“Ми продовжимо рухатися дипломатичним шляхом, поки це буде необхідно. Ми вважаємо, що Путіну легко обрати саме дипломатичний шлях, але ми будемо готові до будь-якого розвитку подій та запровадження дуже серйозних санкцій. Також готові мобілізувати союзників НАТО і надавати ширшу допомогу Україні. Якщо Путін обере шлях агресії, це буде катастрофою і для України, і для його власної країни, власної спадщини, тому ми закликаємо його обрати шлях миру”, – наголосив пан Лангенкомп.

Повернення співробітників американської дипмісії до Києва пресаташе посольства пов’язує з подальшим розвитком подій.

“Ми сподіваємося, що це буде максимально швидко, але все залежить від подальшого розвитку подій”, – зазначив дипломат.

Нагадаємо, Росія оголосила про закінчення військових навчань у тимчасово окупованому Криму. РФ також оголосила про повернення підрозділів Західного та Південного військових округів із навчань до пунктів базування.

Президент США Джо Байден заявив про те, що біля українських кордонів досі залишаються 150 тис. російських військових, і вторгнення, як і раніше, можливе.

Читайте також: Цілком імовірно, що відведення військ РФ може бути просто блефом, – Кетрін Квін-Джадж

Прямий ефір