Вторгнення в Україну, як і раніше, можливе, – Джо Байден

Фото Укрінформ

Президент США Джо Байден у своєму зверненні, присвяченому ситуації навколо України, заявив, що біля українських кордонів досі залишаються 150 тис. російських військових, тому вторгнення, як і раніше, можливе.

Про це повідомляє UA.

Американський президент зазначив, що відповідь на російську агресію буде рішучою: США та союзники вдадуться до потужних санкцій. Не буде введено в експлуатацію “Північний потік-2”. Росії також доведеться відповісти за кібератаки.

Окремо президент США звернувся до Росії і заявив, що РФ не є їхнім ворогом. Він наголосив: США не розміщували і не розміщуватимуть в Україні ядерні ракети. Але у разі вторгнення Штати захищатимуть союзників по НАТО і продовжуватимуть посилювати оборонну спроможність України.

Ми не прагнемо конфронтації з Росією. Але я ясно дав зрозуміти, що якщо Росія націлиться на американців чи Україну, ми відповімо силою. І якщо Росія нападе на Сполучені Штати або наших союзників асиметричними засобами, такими як руйнівні кібератаки проти наших компаній чи критично-важливої інфраструктури, ми готові відповісти. Ми йдемо в ногу з нашими союзниками або партнерами по НАТО, щоб посилити наш колективний захист від загроз у кіберпросторі”, – заявив Джо Байден.

Нагадаємо, Росія почала відводити частину військ від українських кордонів. Вчора, 15 лютого, підрозділи Західного і Південного військових округів РФ почати повертатися в місця постійної дислокації після навчань.

З 2014 року США надали Україні оборонну допомогу на 2,7 млрд доларів, з них 650 млн було затверджено у 2021 році. 25 січня цього року Україна отримала від США 276 ракет для Javelin. Також США планують передати Україні системи протиповітряної оборони та 5 вертольотів Мі-17.

Читайте також: США та партнери відповідатимуть швидко і рішуче на будь-яку провокацію РФ, – Байден (ВІДЕО)

Прямий ефір