Росія оголосила про закінчення військових навчань у тимчасово окупованому Криму (ВІДЕО)

Reuters

Міністерство оборони РФ заявило, що ешелон з військовою технікою попрямував до пунктів постійної дислокації після закінчення навчань у тимчасово окупованому Криму. Підрозділи з танками, бойовими машинами та самохідними артилерійськими установками вранці 16 лютого проїхали Кримський міст.

Про це повідомляє UA.

Напередодні Москва оголосила про старт відведення військ до місць постійної дислокації – спільні російсько-білоруські навчання на території Білорусі закінчаться 20 лютого. Проте Україна, США та НАТО не бачать відведення військ Росією. Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг наполягає, що деескалації немає.

“Те, що бачимо переміщення танків, не підтверджує реального відведення військ. Натомість ми й надалі спостерігаємо тенденцію останніх тижнів та місяців. Постійне збільшення чисельності російських сил біля кордонів України – таким чином Росія зберігає можливість повномасштабного вторгнення до України без жодного попередження”, – сказав Столтенберг.

Нагадаємо, президент США Джо Байден у своєму зверненні заявив, що вторгнення, як і раніше, можливе – біля українських кордонів досі залишаються 150 тис. російських військових.

При цьому Володимир Зеленський наполягає, що ситуація під контролем – незважаючи на те, що Україною ведуть війну на всіх фронтах.

Секретар РНБО Олексій Данилов також вважає, що загрози повномасштабного вторгнення Росії на українські території наразі немає.

Читайте також: Спеціальний репортаж головного редактора каналу українського іномовлення UA Олексія Мацуки про ситуацію в Харкові.

Прямий ефір