Росія могла отримати пристойну кількість балістичних ракет KN-23 від КНДР, не десятки, — військово-політичний оглядач

Уламки північнокорейських балістичних ракет типу Hwasong-11 (KN-23/24). Фото: ssu.gov.ua

Балістичні ракети виробництва Північної Кореї KN-23, якими Росія завдає ударів по Україні, — це середньостатистична зброя для терору. Щось середнє між С-300, який використовують росіяни, і ракетою 9М732 ОТРК “Іскандер”. Про це сьогодні, 23 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Кількість — це дуже цікаве питання, оскільки сама по собі ракета досить нова. 2019 року вона була презентована в самій Північній Кореї. Виробництво в Північній Кореї працює. Але разом із цим у них лінії виробництва розосереджені на кілька типів балістичних ракет. Там виробляють не тільки KN-23, KN-24 тощо. За 90-ті роки можна говорити, що їхній виробничий потенціал може бути виведений до сотень одиниць”, — сказав він.

За словами оглядача, такі висновки можна було зробити з того, що Північна Корея могла експортувати, наприклад, ці ракети до Ірану, вона їх експортувала до Об’єднаних Арабських Еміратів. Не KN-23, а інші модифікації, наприклад, балістичні ракети Hwasong.

“Тому Росія могла отримати досить-таки пристойну кількість KN-23. Я не називатиму цифр, але це не десятки, оскільки такий потенціал є у військово-промислового комплексу Північної Кореї. В іншому ж, вони не настільки точні, як 9М723 ОТРК “Іскандер”, копією якого вони є. Вони менш надійні, це ми вже бачимо навіть банально за артилерійськими північнокорейськими снарядами, які поставляються Росії. А якщо говорити про більш високоточну якусь техніку з технологічними і технічними процесами високоточного рівня, то це не про Північну Корею”, — розповів Коваленко.

Однак, уточнив він, ці північнокорейські ракети мають більш потужну бойову частину.

Читайте також: Північна Корея за допомогою Росії тестує свої ракети в Україні, як на полігоні, — Кулик

Прямий ефір