Росія має завдання витіснити Україну зі світового зернового ринку, — Божко

Ярослав Божко. Скриншот: uatv.ua

Через зрив зернової угоди РФ вдалося частково витіснити Україну з Африканського континенту, але закрити потребу, яку покривала Україна, РФ не зможе. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав голова Центру політичних досліджень “Доктрина” Ярослав Божко. Також він зазначив, що Україна може експортувати більше товарів, але для цього потрібно посилити портову ППО.

“Росія має завдання витіснити Україну зі світового зернового ринку. У зв’язку із цим витісненням Російська Федерація йде на такі кроки — роздає зерно безкоштовно з метою закріпитись у регіоні. Росія у цьому випадку просто збирається залишити за собою значну частину зернового ринку африканських країн”, — наголосив Божко.

Експерт зазначив, що частково витіснити Україну РФ вдалося через зрив зернової угоди. Але витіснити — це ще не означає замінити.

“Україна не присутня у таких великих обсягах, як раніше. Це дає можливість не тільки Росії, але й іншим державам нарощувати свій продовольчий експорт, адже продовольча криза в Африці існує вже 22 роки. Україна самотужки постачає певні обсяги, поки вони залишаються невеликими. Однак повністю закрити потреби, які покривала Україна, Росія зараз сама не може”, — сказав Божко.

Він додав, що безкоштовне зерно від Путіна йде в невеликих обсягах насамперед туди, де зовсім повна проблема із продовольством.

“Росія просто через такі невеликі подачки найбіднішим країнам намагається символічно пом’якшити удар по світовому ринку продовольства”, — сказав Божко.

За його словами, насамперед Україні необхідно посилити системи протиповітряної оборони для забезпечення захисту портової інфраструктури.

Щодо російських стратегій в Африці, він наголосив, що ці стратегії значною мірою залежать від реакції Заходу, який має більш тривалий досвід в Африці та має значні ресурси.

“Якщо американські, французькі та інші учасники міжнародної арени вирішать серйозно конкурувати з Росією у регіоні та протистояти їй, вони можуть залучати українських фахівців для підтримки своїх стратегічних інтересів”, — сказав Божко.

Прямий ефір