Російський наратив про “нелегітимність” Зеленського спрямований на виправдання війни проти України, — Чаленко

Ігор Чаленко. Фото: ukrinform.ua

Наратив про так звану нелегітимність президента України використовується РФ для підтримки створеної Кремлем ідеології нинішньої агресії проти України. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM висловив політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко. 

“Цю ідеологію озвучив сам Путін, заявивши, що пішов війною на Україну, оскільки 2014 року в Україні стався держпереворот. Тобто ось цю тему нелегітимності українського президента Кремль веде вже 10 років. Для нього єдиним легітимним президентом України був і залишається Віктор Янукович. Насправді ж ми розуміємо, що Росія шукає черговий привід, щоб виправдати безглузду, немотивовану агресію проти всього українського народу”, — зазначив політолог.

За його словами, нині цей пропагандистський наратив націлений переважно на західну аудиторію, оскільки в самій Україні він не спрацьовує.

“Після 20 травня Російська Федерація посилила поширення меседжу в західних країнах зі словами “узурпатор прострочений” щодо Зеленського. У такий спосіб вони намагаються принизити законно обраного президента України, який перебуває на чолі держави, що нині обороняється від російської агресії. Особливо активно працює російська агентурна мережа в країнах, де підтримка України не настільки сильна і можна вплинути на думку суспільства. Наприклад, Угорщина, Словаччина. Також зараз іде наростання такої пропагандистської діяльності в Італії, у Німеччині, у Франції, у Чехії, в Австрії тощо”, — розповів експерт.

На думку політолога, не особливо російський наратив про “нелегітимність” Зеленського спрацьовує і серед західної аудиторії.

“На Заході такі меседжі слабо сприймаються, тому що більшість країн уже знають про методи роботи російської пропаганди. Ніхто і близько не ставить під сумнів законність і легітимність нинішнього президента Зеленського, оскільки всі прекрасно розуміють, що після закінчення воєнного стану в Україні негайно буде проведено вибори. І, вочевидь, буде переобрано не тільки президента, але й новий склад парламенту. І лише безпекова ситуація сьогодні не дозволяє провести відповідне голосування”, — акцентував Чаленко.

Як зазначив експерт, знаючи методи і способи роботи російської пропаганди, можна припустити, що наступним наративом стане “нелегітимність” українського парламенту.

“Наприкінці серпня російські пропагандисти з тим самим поривом можуть уже і звертати увагу на нинішній склад Верховної Ради, і навіть порушувати питання про нібито нелегітимність усієї української влади. Я вас запевняю, Кремль до цього прийде, і дуже швидко. І вони вже підвищують градус щодо цієї теми і, очевидно, будуть підсвічувати цим свої воєнні дії, які зараз відбуваються безпосередньо на фронті”, — спрогнозував Ігор Чаленко.

Читайте також: Позбавити Україну верховного головнокомандувача: Буряченко назвав мету російських ІПСО щодо “нелегітимності” Зеленського

Нагадаємо, російські пропагандисти намагалися зробити понеділок, 20 травня, особливою датою. Якби в Україні не було запроваджено воєнний стан, то саме сьогодні у Володимира Зеленського спливав би термін п’ятирічних президентських повноважень.

Прямий ефір