Російські війська значно зміцнили третю лінію оборони — оцінка військового експерта

Ілюстративне фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

До початку українського контрнаступу перша лінія оборони російських окупантів оцінювалася як найбільш укріплена, друга була трохи слабшою, третя — ще слабшою. Однак зараз росіяни значно посилили третю лінію оборони, яка є останнім рубежем. Про це сьогодні, 6 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман.

Він зауважив, що хоча російські війська і зміцнили третю лінію оборони, вона все одно не така сильна, як була перша.

“Треба пам’ятати, що проблеми з подоланням лінії оборони пов’язані ще й з тим, що росіяни дуже активно мінують територію навколо. У нас працюють сапери, й ті засоби, які є в наших партнерів, передаються Україні в недостатній кількості. Це якраз ті засоби, які дозволяють дистанційно розміновувати території”, — пояснив Гетьман.

Військовий експерт вважає, що для того, щоб пройти оборону, достатньо розмінувати ділянку завширшки три метри.

“У принципі, цього достатньо, щоб могла пройти техніка і військовослужбовці. При цьому дуже важливо контролювати небо, щоб по тих місцях, де ми вже можемо пройти, не було авіаударів, і, звичайно, щоб артилерія ворога не могла прицільно стріляти по тих проходах, які ми робимо. Це серйозна робота, і в росіян є засоби, на жаль, дистанційного мінування”, — зазначив він.

Олексій Гетьман висловив думку, що навряд чи фронт почне валитися після того, як українські захисники пройдуть третю лінію оборони.

“Але там, де росіяни не побудували таких ліній оборони, а просто зосередили велику кількість військ, там одразу ж будується лінія оборони — окопуються, простіше кажучи”, — додав військовий експерт.

Читайте також: Авдіївка має для Росії політичне значення — аналіз

Нагадаємо, військовий експерт Сергій Грабський заявив, що і Сили оборони України, і російські окупанти досягли піку ресурсів, що унеможливлює активно проводити наступальні дії.

Прямий ефір