Авдіївка має для Росії політичне значення — аналіз

Олексій Гетьман. Фото: Facebook/alexeyhetman

Нині тривають запеклі бої в районі Авдіївки. Ситуація на цьому напрямку динамічна, лінія фронту пересувається залежно від переміщення підрозділів, зміни їхньої позиції. Для Кремля Авдіївка має політичне значення, оскільки її захоплення президент РФ Володимир Путін може використати як “перемогу” армії Росії. Про це сьогодні, 2 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий аналітик Олексій Гетьман.

Він нагадав, вибори президента РФ заплановано на березень 2024 року, і за 90 днів до дати кандидати мають заявити про свою участь у виборчій кампанії.

“Російським пропагандистам і виборчому штабу Володимира Путіна хотілося б, щоб заява про його участь у виборах була на тлі якихось перемог на лінії фронту. Але поки що в них це не виходить, тому вони витягли інші темники. Якщо вони планували розповідати про те, яких перемог досягли під Авдіївкою, то зараз переможно кажуть не про захоплення міста, а про те, що змогли зупинити наш потужний наступ, який ми планували до Горлівки, до Донецька і взагалі мовби до Владивостока. Якщо Кремль так починає готувати свій електорат, значить розуміє, що навряд чи армії РФ вдасться повністю захопити Авдіївку”, — заявив Гетьман.

Він висловив думку, що після того, як Путін оголосить про свою участь у президентських перегонах, Авдіївський напрямок для армії РФ стане неактуальним.

“Наступного дня політичний підтекст буде вичерпано. Тобто в процесі виборчої кампанії вже можна розповідати інші якісь “позитивні” новини з поля бою”, — пояснив військовий аналітик.

Гетьман додав, що російська армія несе під Авдіївкою величезні втрати, тому кидати велику кількість військових їй невигідно буде на цей напрямок.

Читайте також: Росіяни стали менше використовувати важку техніку, але активно застосовують авіабомби, дрони і “касетки”, — Барабаш

Нагадаємо, на Авдіївському напрямку російська армія не полишає спроб оточити Авдіївку, але українські військові тримають оборону, завдаючи ворогу значних втрат.

Прямий ефір