І Сили оборони України, і російські окупанти досягли піка ресурсів та бойового потенціалу, — Грабський

ЗСУ. Фото: zsu.gov.ua

І Сили оборони України, і російські окупанти досягли піка ресурсів, що унеможливлює активно проводити наступальні дії. Про це сьогодні, 21 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт Сергій Грабський.

“Потрібно розуміти, що обидві сторони конфлікту зараз досягли піка ресурсів й бойового потенціалу, який практично виключає можливість проведення якихось широкомасштабних наступальних дій. Знову ж таки, специфіка сьогоднішнього фронту — високий ступінь насичення засобами радіоелектронної боротьби, дронами, відеоспостереженням, тобто засобами розвідки, виключає можливість прихованого накопичення якихось серйозних ударних угруповань для проведення наступу”, — пояснив він.

Грабський зазначив, що по обидва боки військ вистачає для того, щоб проводити локалізовані наступальні, контрнаступальні, атакуючі, контратакуючі або оборонні операції. У зв’язку з цим останнім часом практично немає серйозних змін лінії фронту, ведуться позиційні бої. За словами експерта, абсолютно очевидна мета в такому форматі дій — досягти певних результатів, закріпитися, отримати перепочинок і продовжити в майбутньому наступальні операції.

“Тобто ми це бачимо, як російські війська намагаються запекло тиснути на Східному напрямку від Куп’янська до Сватового, до Кремінної, з очевидною метою вийти на рубіж річки Оскіл й там закріпитися для того, щоб прикритися цією річкою та проводити підготовку для подальших наступальних дій. Ми це бачимо в районі Бахмута, де противник намагається відтіснити українські війська. А українські війська, своєю чергою, намагаються просунутися вперед. Ми маємо ситуацію або начебто положення зустрічних боїв, які тривають практично безупинно. Ми бачимо спроби російських військ просунутися і ліквідувати Авдіївський виступ. Ми бачимо обмежені наступальні дії українських військ на Запорізькому напрямку, де бої зараз тривають у районі Новопрокопівки”, — сказав Грабський.

Він також констатував, що така сама ситуація спостерігається на лівому березі Дніпра в Херсонській області, де баланс сил не дає змоги російським військам активними наступальними діями відтіснити підрозділи української армії. Водночас річка Дніпро є досить серйозною перепоною та не дозволяє українським Силам оборони максимально розвинути успіх, створивши стійкі плацдарми, з яких можна було б проводити наступальні операції.

“Ось цим і пояснюється така позиційність війни, коли бої тактичного характеру йдуть буквально за кожну позицію, за кожну посадку”, — підкреслив Грабський.

Читайте також: Сили оборони тримають Авдіївку та позиції на лівобережжі Херсонщини, під Бахмутом відбито 20 російських атак — зведення

Прямий ефір