Російські окупанти продовжують шантажувати світову спільноту ядерною загрозою на Запорізькій АЕС, — Литвинський

Запорізька АЕС. Фото: ukrinform.ua

Росія намагається переконати світову спільноту, що з огляду на ядерну загрозу на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) Україну потрібно примусити до переговорів. Про це сьогодні, 9 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив професор, експерт з атомної енергетики Людвіг Литвинський.

“Постійно використовуючи Запорізьку атомну станцію, Росія намагається переконати світ у тому, що ядерна загроза є, отже, необхідно змусити Україну сісти за стіл переговорів. І те ж саме активно підтримують усілякі прихильники Росії… При цьому питання, пов’язане з радіацією, найболючіше. Оскільки наслідки при найпростішому бомбардуванні пристанційного сховища відпрацьованого палива будуть найбільш серйозними”, — сказав він.

За словами професора, загроза сьогодні йде навіть не від так званих фахівців “Росатому”, які присутні на ЗАЕС, а від самих російських військових.

“Проблема в лейтенантах, майорах і полковниках, які командують військовою базою, на яку перетворили майданчик Запорізької атомної станції, і ні вухом, ні рилом в атомних проблемах. Тому те, що вони творять, на жаль, не контролюється ніким, крім них самих”, — зауважив він.

Литвинський упевнений, що після деокупації ЗАЕС стан станції буде далеким від того, який був перед початком повномасштабної війни РФ проти України.

“Росіяни активно розтягують те, що є на Запорізькій станції: всі компоненти та запасні частини”, — сказав він.

Нагадаємо, сьогодні близько 5:00 ЗАЕС повністю втратила зовнішнє електропостачання внаслідок масштабного ракетного обстрілу Росії. Далі запрацювали всі 20 аварійних дизель-генераторів на ділянці, основну потужність наразі забезпечують 8 із цих дизелів, а решта перебувають у режимі очікування. 

“Насправді ресурс дизель-генераторів досить значущий, тим паче, що нові дизель-генератори були встановлені в межах програми підвищення безпеки атомних станцій України”, — прокоментував ситуацію Людвіг Литвинський.

Читайте також: Механізм можливого посередництва ООН для демілітаризації ЗАЕС потребує ретельного розгляду — про нюанси розповів експерт

Прямий ефір