Російська пропаганда використовує матеріали ДП “МПІУ” для маніпуляцій та провокування війни – заява

Фото Getty Images

Російська пропаганда використовує відео державного підприємства “Мультимедійна платформа іномовлення України” (ДП “МПІУ”) для маніпуляцій та провокування війни.

Так, сьогодні, 19 лютого, журналіст побував на території дитячого садка у смт Станиця Луганська, яке кілька днів тому було обстріляно з боку незаконних збройних формувань (НЗФ) так званої “ЛНР”. На відео, знятому журналістом, у Станиці Луганській чути звуки бою, стрілянина та вибухи. Це відео було опубліковано в Telegram-каналі “Телеканал Дом”.

Буквально за кілька хвилин російські пропагандистські телеканали стали перезаливати це відео вже без емблеми Telegram-каналу і публікувати його як “доказ”, що стрільба ведеться безпосередньо з території дитячого садка для того, щоб спровокувати обстріл, хоча навіть на самому відео чути розриви снарядів, що пролітають, та бої, що відбуваються вдалині.

Емблема телеканалу була видалена навмисно, щоб люди не могли знайти першоджерело і побачити, що їх вкотре намагаються обдурити російські пропагандисти.

Журналіст знімав у дитячому садку напередодні візиту віцепрем’єр-міністерки – міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук та голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Сергія Гайдая. У цей час там перебували й інші журналісти, зокрема й іноземні медіа, і жоден із них не помітив “провокаційних обстрілів” із території дитячого садка. Це підтверджує дезінформацію російської пропаганди.

ДП “МПІУ” заявляє про неприпустимість використання своїх матеріалів для маніпуляцій та провокування війни.

Російські пропагандисти понесуть таку ж відповідальність за загибель людей Донбасу, як і російські військові та політичне керівництво РФ.

Прямий ефір