Російська пропаганда “воює” із західними танками ще до їхнього прибуття в Україну — які цілі переслідує Кремль

Ілюстрація: pixabay.com

У Росії розгорнули чергову кампанію з дезінформації. Вона потрібна Кремлю, щоби заспокоїти своїх військових, заявили в Центрі стратегічних комунікацій. У російських пабліках активно пишуть про створення так званих “загонів мисливців”, які за великі гроші нібито викрадатимуть західні танки. А пропагандисти тим часом повідомляють, що росіяни вже “знищують” західні танки, яких в Україні поки що немає, інформує FREEДОМ.

“Російська армія знищила перший американський танк Abrams (“Абрамс”) в Україні”, — фейкові новини з таким заголовком з’явилися в російських пабліках наприкінці січня. Те, що танків Abrams на озброєнні ЗСУ просто немає, авторів не збентежило, як, утім, і зелене дерево на фото, нібито зробленому в січні.

“Знайшли” росіяни в Україні й “Леопарди”. Пост у Telegram про те, що на території Миколаївського бронетанкового заводу нібито перебувають дві німецькі машини, один із пропагандистів опублікував 23 січня, — до рішення Бундестагу про передачу Україні танків.

“Леопарди” від Німеччини мають прибути в Україну в березні, як і британські “Челленджери”.  А на передачу “Абрамсів” від США піде кілька місяців.

Перший танк західного зразка для України відправила Канада. 6 лютого міністр оборони цієї країни Аніта Ананд повідомила, що один із чотирьох обіцяних Leopard 2 прибув до Польщі. У польському уряді заявили: російська пропаганда цілеспрямовано розгорнула кампанію з дискредитації західної підтримки України.

“У відповідь на рішення Заходу поставити Україні танки, зокрема Leopard і Abrams, російська пропаганда розгорнула інформаційну війну, спрямовану на дискредитацію цієї нової хвилі підтримки. Росія використовує повідомлення про постачання важкої військової техніки в Україну для зміцнення і надання більшої переконливості так званому “міфу про обложену фортецю” — стійкому пропагандистському терміну для позначення загрози, яка нібито надходить від Заходу для Росії”, — написав у Twitter уповноважений уряду Польщі з питань безпеки інформаційного простору Станіслав Жарин.

Одна з ключових цілей російської інформаційної кампанії — переконати росіян у тому, що танки західного зразка нібито не допоможуть Україні, а будуть повністю знищені Росією. Водночас пропагандисти посилаються на матеріал Академії оборони Данії, де нібито про це йдеться. Однак це маніпуляція.

“У цитованому матеріалі насправді нічого не говориться про те, що західні танки Україні не допоможуть взагалі, і тим більше немає заяв про те, що всі вони будуть знищені Росією. Данський експерт лише говорить про те, що їхню значимість не варто переоцінювати і що вони зможуть зіграти свою роль під час контрнаступу України. Це чергова маніпуляція Кремля на підставі статті в закордонному виданні”, — пояснили в публікації на сайті проєкту StopFake.

Продукуючи подібні тексти, Москва намагається зірвати постачання техніки, насамперед сучасних танків. Адже їй немає чого їм протиставити на полі бою.

“Можна стверджувати, що російська армія не готова протидіяти західній бронетехніці. Єдиним конкурентом для сучасних західних танків залишається Т-14 “Армата”. Однак цей танк не випускається серійно, насамперед через проблеми з двигунами, які глухнуть навіть на репетиціях парадів на Червоній площі. Зокрема, міністр оборони РФ Шойгу визнав запланований на 2022 рік випуск Т-14 лише як “дослідно-промислову” партію. Фактично проти суперсучасних танків у Росії є тільки Т-72 і мала кількість Т-90, які поступаються всім моделям і модифікаціям танків, що надаються Заходом”, — йдеться в публікації на сайті Центру протидії дезінформації при РНБО України.

Кампанія з дискредитації озброєння, що надається Україні, розрахована не тільки на внутрішню російську аудиторію, але й на західних споживачів, кажуть медіаексперти. За задумом Кремля, вона має посіяти сумніви в доцільності військової допомоги. Але рішення про надання танків уже ухвалено. Тепер, як заявив міністр оборони України Олексій Резніков, обговорюється можливість постачання Україні винищувачів.

Раніше президент України Володимир Зеленський повідомив, що у Великій Британії українські захисники вже почали навчатися на танках Challenger.

Нагадаємо, міністр оборони Канади Аніта Ананд заявила, що до України вирушив перший із чотирьох обіцяних танків Leopard 2.

Прямий ефір