У Британії наші хлопці вже почали навчатися на танках Challenger: президент Зеленський підбив підсумки 346-ої доби війни

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Зберегти всі елементи української стійкості — це гарантувати перемогу. Про це сьогодні, 4 лютого, у своєму зверненні за підсумками 346-ої доби війни заявив президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

Президент нагадав, що сьогодні з російського полону були звільнені ще 116 українців. З них 114 — рядові та сержанти, двоє — офіцери.

“Ми незмінно працюємо для того, щоб повернути додому всіх наших людей, яких утримують у російській неволі. І я щасливий щоразу, коли це вдається”, — сказав Зеленський.

Він додав, що цей обмін готувався ще за участі глави МВС України Дениса Монастирського, який загинув 18 січня.

Загалом від 24 лютого вдалося повернути вже 1762 українців і українок із російського полону.

Президент повідомив, що сьогодні відбулася його розмова з премʼєр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком.

“Дуже важлива розмова. Дуже вагомі речі ми з ним готуємо. Подякував пану премʼєр-міністру, усім британцям за допомогу нашій державі. Зараз у Британії наші хлопці вже почали навчатися на танках Challenger. Це хороша машина. І буде серйозна річ на полі бою”, — зазначив глава Української держави.

Співрозмовники обговорили також інші перспективні питання, які можуть зміцнити оборону України.

“Окремо торкнулися питання загрози міжнародному олімпійському руху, яка виникла через слабкість міжнародної спортивної бюрократії. Через тих, хто намагається фактично дозволити Росії пропагандистське використання спорту. Я радий, що у світі чують нашу позицію про те, що олімпійські принципи мають бути однозначно захищені від держави-терориста”, — додав Зеленський.

Сьогодні президент підписав відповідні документи для захисту та очищення держави від тих, хто на боці агресора.

“Є подання від Служби безпеки щодо осіб, у яких зафіксована наявність російського громадянства. Завтра ж буде зроблений іще один юридичний крок на виконання санкційних рішень РНБО. І ми працюємо для того, щоб синхронізувати наші санкційні рішення з юрисдикціями партнерів. Вороги вільного світу не мають права користуватися вільним світом заради своїх інтересів”, — акцентував він.

Ситуація на фронті так само жорстка. Зараз дуже важко в Бахмуті, у Вугледарі, на Лиманському та інших напрямках.

“Але зараз, як і кожного дня із цих 346, стійкість наших воїнів вирішує все. Наша стійкість! Не якісь там намагання й плани Росії. А хоробрість і рішучість наших бійців. Результативність і швидкість усіх, хто забезпечує та допомагає забезпечувати наші сили оборони. Уважність і переконливість усіх, хто захищає міжнародні позиції України. Міцність і єдність нашого народу — усіх, хто працює заради нашої перемоги, і всіх, хто підтримує наших героїв і Українську державу. Зберегти всі елементи нашої стійкості — це гарантувати перемогу”, — резюмував Володимир Зеленський.

Прямий ефір