Російська пропаганда робить усе для того, щоб зруйнувати здатність населення критично мислити — думка

Фейковий сайт. Фото: t.me/OP_UA

Російська пропаганда поширює безліч брехливої інформації, щоб заплутати населення і змусити перестати аналізувати те, що відбувається. Коли в інформаційному полі дуже багато інформації, яка не складається в лінійну мережу, людина перестає критично мислити. Це породжує і байдужість до того, що відбувається. Таку думку сьогодні, 14 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила заступниця керівника проєкту StopFake, професорка Мадридського університету ім. Карлоса III Вікторія Романюк.

“Завдання пропагандистів не говорити про факти та про правду. Їхнє завдання поширювати різні версії для того, щоб робити інформаційне поле брудним, а також для того, щоб плодити домисли, якісь сумніви. Це віддаляє аудиторію від розуміння ситуації”, — сказала вона.

Російська пропаганда масово поширює інформаційне сміття, яке заважає людині аналізувати ситуацію. Це призводить до руйнування здатності критично мислити, а надалі — до байдужості.

“Більш суттєвий аспект — це руйнування лінійної мережі мислення, коли здатність аудиторії мислити критично, пов’язувати якісь факти між собою руйнується. Тому що, коли ми бачимо дуже і дуже багато всяких версій, ми просто перестаємо взагалі складати в якусь лінію фактаж. Це такий ось варіант дезінформації, вона дуже характерна для російської пропаганди. Створюється ось таке ось інформаційне сміття, яке поширюється масово. Воно впливає на створення сумнівів у аудиторії та породжує байдужість”, — пояснила Романюк.

Читайте також: Кремлівська пропаганда в шкільних підручниках: як росіяни спотворюють історію (ВІДЕО)

Прямий ефір