Російська економіка — експортоорієнтована: як санкції вплинули на доходи РФ, пояснив Пендзин

Ілюстрація: mind.ua

Російська економіка експортоорієнтована, дуже сильно залежить від експорту енергоносіїв, і щойно санкційні обмеження Заходу вдарили по цьому найчутливішому сегменту, як тут же різко скоротилися доходи бюджету. Про це сьогодні, 27 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Так він прокоментував висловлювання російського олігарха Олега Дерипаски про те, що Путін перетворив Росію на “країну бабуїнів”.

“На 49% скоротилися доходи від продажу нафти і нафтопродуктів за перші два місяці цього року. А якщо ми згадаємо, що 35% доходів російського бюджету — це нафтодолари, то потрібно розуміти, що дефіцит, який зараз активно утворюється, це результат недоотримання коштів від продажу енергоносіїв. Водночас потрібно розуміти, що це стосується не тільки нафти, а й газу. Європа споживала 180 млрд метрів кубічних російського газу на рік. На сьогоднішній момент загальний обсяг скорочено втричі”, — сказав Пендзин.

Разом із цим, уточнив економіст, ціни на газ у Європі досить здорово обвалилися після того, коли Європа знайшла альтернативні джерела постачання газу до Євросоюзу.

“Росіяни в цій ситуації дуже здорово витрачають. І, до речі, втрати від продажу нафти теж дуже залежать від санкційних обмежень, ембарго, але найголовніше — до початку активної фази бойових дій різниця між барелем нафти марки Brent і барелем нафти марки Urals (російської нафти) була 2-3 долари. На сьогодні Brent близько 78 доларів, Urals — 51. Росіяни змушені давати дуже високу премію до країн, які ще готові купувати їхню нафту, для того, щоб якимось чином стимулювати ці країни обходити або акуратно підходити до тих санкційних обмежень, які є. Зокрема, Індія наростила в 7 разів обсяг закупівлі російської нафти, але ціна — 51 долар”, — розповів Олег Пендзин.

Читайте також: Торгівля нафтою: як Росія намагається обходити санкції, пояснив експерт Офісу реформ

Прямий ефір