Роль Франції та Німеччини у війні на боці України проаналізував експерт-міжнародник

Максим Ялі. Скріншот: uatv.ua

Для України зараз вкрай важлива військова допомога Німеччини та Франції. Після США це дві найбільші економіки. Про це сьогодні, 23 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив професор кафедри міжнародних відносин Національного авіаційного університету Максим Ялі.

“Щодо ролі Франції та Німеччини у війні на боці України, безумовно, з огляду на не тільки економічний, а й військовий потенціал цих двох держав, які входять до G7, це найбільші наші союзники і донори не тільки фінансової допомоги, яка також вкрай важлива. Це локомотиви ЄС, це дві найбільші економіки не тільки Євросоюзу, а й входять до топ-7 світових економік. І у військовій сфері”, — сказав він.

Особливо, зазначив експерт, з огляду на постачання озброєння за останні пів року.

“Були певні проблеми, складнощі, особливо в перші місяці, особливо це стосувалося Німеччини, всі ми пам’ятаємо знамениті вирази наших дипломатів, які працюють у Німеччині, “валяти Шольца” тощо. Якщо говорити про факти, то гаубиці, MLRS, які вони передавали, і Німеччина зокрема, система ППО IRIS-T — збиває практично 100% цілей, значно допомогла нам уникнути більш серйозного збитку по енергетичній інфраструктурі за останні місяці. Те саме стосується і систем ППО нижчого порядку, як “Гепард”. Те ж саме стосується Франції. Вони стали першими, рішення Макрона про надання нам так званих легких танків, колісних танків, на які ми чекаємо в Україні. Це був певний прорив у цій частині озброєнь. Тобто загалом якщо ми беремо, звісно, не у співвідношенні частки ВВП і не так значно, як би нам хотілося і як вони могли б, я маю на увазі масштаби цієї допомоги, але вони надають”, — розповів Ялі.

Також професор кафедри міжнародних відносин НАУ висловив упевненість, що Франція і Німеччина входять до топ-5, а то й топ-4 за обсягами після США, Великої Британії, можливо, Польщі (танків Польща Україні передала більше, ніж разом узяті решта). Це стосується високоточних озброєнь, артилерії, бронемашин.

“І ця допомога нам вкрай важлива в контексті прийдешніх головних битв, які зможуть переломити перебіг цієї війни, наступів України, що готуються, та можливого відбиття наступу Росії, який так само готують і, напевно, вона почне його першою. У цьому плані для нас вкрай важлива допомога Франції та Німеччини. Після США це дві найбільші економіки, беремо за дужки Велику Британію — це однозначно №1 за рішучістю і як вони стимулюють інших союзників — ту саму Францію і Німеччину, особливо якщо ми говоримо про Німеччину щодо Leopard 2, дати щонайменше добро на надання “Леопардів”, які є на озброєнні інших армій, і вони зробили перший крок, оголосивши рішення, що передають нам роту своїх танків Challenger”, — каже Максим Ялі.

Він підкреслив, що є дозвіл на надання танків Leopard 2 від ФРН, а перша країна, яка їх надасть — Польща.

Читайте також: Не зволікати з постачанням танків Leopard 2 Україні закликали Німеччину Естонія та Латвія (ВІДЕО)

Прямий ефір