Ройові безпілотники для фронту — Україна отримає нову технологію від Великої Британії та США (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Велика Британія і США розроблять для України нові унікальні дрони. Ними керуватиме не людина, а штучний інтелект. Технології майбутнього можуть допомогти Україні на полі бою, повідомляє FREEДОМ.

Штучний інтелект на полі бою на боці України — скоро. Сполучене Королівство, яке очолює коаліцію дронів, повідомило про намір передати Україні нову технологію, розроблену у співпраці зі США та іншими партнерами. Нові ройові безпілотники, якими керуватиме не живий оператор, а штучний інтелект.

Західні військові, які працюють над цією технологією, вважають, що вона може дозволити Україні відвоювати безпілотниками захоплені російськими окупантами позиції. Українські експерти додають, що це далеко не єдина їхня перевага.

“Якщо буде система, яка організовує запуск дрона і віддаляє оператора від місця пуску цих дронів, якщо забезпечує взаємодію кількох простих дронів між собою — це було б дуже добре і це захистило б наших операторів, тому що за операторами зараз іде полювання”, — каже авіаційний експерт, аналітик Костянтин Криволап.

У січні офіційні особи Білого дому зустрілися з оборонними компаніями, щоб обговорити інноваційні бойові технології, які можуть допомогти Україні протистояти вторгненню Росії. За інформацією видання Bloomberg, дрони за підтримки штучного інтелекту будуть розгорнуті у великі флоти і спілкуватимуться одне з одним, щоб націлюватися на позиції противника.

“Swarm intelligence — це взагалі ройовий інтелект. І тут є кілька принципово різних або таких, що доповнюють одне одного алгоритмів. Це можуть бути алгоритми, як поводиться рій бджіл, вони ж виконують завдання, якось рухаються, ходять не строями, не шеренгами, не колонами, а якось переміщаються, правильно діють. Виникає в них загроза — вони теж організовано діють. Когось виводять з ладу, його заміщає інший учасник цього угруповання”, — пояснив Криволап.

Голова Військового комітету НАТО Роб Бауер сказав виданню, що використання в Україні безпілотників у поєднанні зі штучним інтелектом може бути “більш успішним, ніж артилерійські обстріли росіян”.

“Дрони можуть суттєво змінити взагалі тактику і філософію розв’язання питання як доправити вибухівку в потрібну точку в потрібний час”, — зазначив аналітик.

У статті також сказано, що безпілотники можуть бути відправлені до України протягом декількох місяців.

Глобальні перегони з розроблення нових технологій тривають і отримання в них переваги може визначити майбутнє війни.

Росія нарощує власне внутрішнє виробництво бойових безпілотників і отримала значні постачання від свого союзника Ірану.

Коаліція союзників України пообіцяла доправити до країни 1 млн безпілотників упродовж року і займається розробленням нових технологій, яких немає в противника. Цей підхід, нестандартні рішення та застосування нових технологій, як-от штучний інтелект, може допомогти Україні отримати суттєву перевагу над Росією та відвоювати свої території.

Читайте також: Дрони — не заміна артилерії, а нові можливості — думка

Нагадаємо, як заявив співзасновник компанії DroneUA, експерт у сфері безпілотних технологій і робототехніки Валерій Яковенко, Україна розробляє нові безпілотні технології й проривів буде більше. Він зазначив, що вже сьогодні штучний інтелект допомагає у використанні безпілотників.

Прямий ефір