Україна успішно розробляє нові безпілотні технології — подробиці від експерта

Український військовий запускає дрон. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Україна розробляє нові безпілотні технології й проривів буде більше. Про це сьогодні, 19 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив співзасновник компанії DroneUA, експерт у сфері безпілотних технологій і робототехніки Валерій Яковенко.

Він зазначив, що вже сьогодні штучний інтелект допомагає у використанні безпілотників.

“Оператора в різних сценаріях можна змінювати, можна його покращувати, можна підвищувати його ефективність. У класичних сценаріях, коли ми говоримо про комерційні сектори, то дистанційний оператор може перебувати за сотні кілометрів, дрон виконує одну й ту саму операцію, наприклад, в енергетиці оглядає якусь опору, і робить це все з використанням машинних систем. Коли ми говоримо про технології безпеки, то зараз перед українськими захисниками є певні складнощі. Вони відчуваються в момент підльоту до ворожих цілей, коли йдеться про FPV-дрони, наприклад, і необхідно довести апарат останні 50 метрів до цілі з максимальною точністю. І саме тут вплив інструментів штучного інтелекту буде найбільш очевидним”, — сказав Яковенко.

Він додав, що водночас із фронту постійно надходять величезні масиви інформації, які необхідно обробляти, передавати нагору для ухвалення рішень. Тут також має допомагати штучний інтелект, сегментуючи ті відео, які знімають розвідка, знаходячи певні типи військових цілей в автоматичному режимі, підсвічуючи їх для того, щоб людина могла підтверджувати — проблема це чи ні.

“І загалом усі ці елементи, вони вже зараз тією чи іншою мірою використовуються. Питання за малим — зробити це масовим. Зробити це таким чином, щоб ворог ніколи нас технологічно не міг наздогнати. І кожен такий момент є певним революційним моментом у розвитку цілої індустрії”, — сказав Яковенко.

Експерт додав, що про масовість використання таких технологій говорити не можна, тому що тут є елементи секретної інформації.

“Але ті технології, які проходять підтвердження полем бою, їх видно противнику, й після того, як вони стають очевидними, про це вже починають говорити маси. Зараз ми перебуваємо на етапі, коли технології впроваджуються та використовуються, експлуатуються, поступово впроваджувалися в усі наші ланцюжки. Тому тут можна стовідсотково говорити про те, що Україна розробляє такі технології, рухається вперед, й далі буде тільки більше таких технологічних проривів”, — сказав Яковенко.

Також він повідомив, що закордонні колеги постійно перебувають у дуже щільному зв’язку з українськими інженерами, щоб розробляти рішення, які стовідсотково працюватимуть.

“Україна тут задає тренди з погляду масового виробництва, але з погляду інноваційних технологічних проривів наші партнери все-таки володіють тими технологіями, які дуже корисними були б Україні для того, щоб модифікувати той досвід, який уже ми отримали. Тому за будь-яку допомогу ми будемо стовідсотково вдячні та будемо використовувати її на благо. А наші зарубіжні партнери отримають можливість не відставати в цих перегонах та використовувати, випробовувати технології, які вони винаходять, фактично в режимі реального часу разом з українськими інженерами”, — акцентував експерт.

Читайте також: Справа українських дронів — знищувати резерви противника: про перспективи застосування розповів Маломуж

Як повідомлялося раніше, Україна швидко розвивається в питанні використання безпілотних літальних апаратів (БпЛА). У цій сфері ведуться технологічні перегони з Росією. Російські окупаційні війська мають перевагу в кількості техніки, українські ж захисники беруть швидкістю ухвалення рішень і кмітливістю.

Прямий ефір