РФ посилює антиукраїнську пропаганду в світі: про причини розповів політолог

Російські пропагандисти. Колаж: dsnews.ua

Російська пропаганда довгий час працювала на Заході. Однак, після початку повномасштабної війни проти України, багато країн вжили заходів щодо обмеження російських інформаційних ресурсів. Проте Росія адаптується, активізуючи антиукраїнську риторику, особливо у світлі майбутніх виборів у США та Євросоюзі. Про це сьогодні, 12 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог Володимир Фесенко.

“Російська пропаганда давно і системно працює в західних країнах. Але до повного повномасштабного вторгнення в Україну використовувався інший інструментарій, я б сказав, більш ефективний. Це була важка артилерія. Наприклад, канал Russia Today, інформаційне агентство Sputnik, а також федеральні телеканали”, сказав він.

Політолог зауважив, що лише після початку повномасштабної війни у світі обмежили російську інформаційну присутність.

“Тому Росії довелося перелаштуватися. І зараз ми спостерігаємо спробу використовувати нові інструменти після того, як закрили мовлення пропагандистських каналів у Європі. Так, росіяни створюють “дзеркала” [телеканалів] під іншими назвами, або нові інформаційні ресурси, наприклад, ресурси Медведчука (обвинувачений у державній зраді в Україні колишній народний депутат Віктор Медведчук, ред.)”, каже Фесенко.

Крім того, за його словами, Росія продовжує роботу не тільки з депутатами Європарламенту, а й із депутатами національних парламентів.

“Активізація пов’язана також із тим, що Росія намагається наступати на фронті, а отже, прагне активізувати інформаційну атаку. Це, звичайно ж, пов’язано з виборами у США, де вона працює на аудиторію Дональда Трампа. Тому було інтерв’ю [диктатора Путіна] з Такером Карлсоном. У Європі ж це пов’язано насамперед із виборами до Європарламенту. Це головна причина”, підкреслив Володимир Фесенко.

Читайте також: Кремль адресно працює зі страхами Заходу — думка

Нагадаємо, у Європі спостерігається посилення дезінформаційної діяльності Росії, зокрема сплеск антиукраїнської пропаганди. Про це заявив в інтерв’ю Financial Times, керівник департаменту культури та комунікації Міністерства закордонних справ Німеччини Ральф Бесте

Прямий ефір