РФ намагається притлумити зв’язок українських військових зі Starlink: ризики оцінив військовий експерт

Українські військові використовують Starlink. Фото: censor.net

Росія періодично робить спроби притлумити зв’язок українських військових, які використовують супутниковий інтернет Starlink на лінії фронту, проте ефективно і довго впливати росіяни не можуть. Про це сьогодні, 4 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав директор із розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих.

За його словами, РФ останнім часом посилено розвивала напрямки радіоелектронної боротьби.

“Російська Федерація досягла певних успіхів. До початку широкомасштабної агресії їй вдалося значною мірою впливати на ті засоби зв’язку і передачі даних, які були в розпорядженні Збройних сил України. Але з часом ми змогли подолати це, і ось якраз звернення Starlink стало одним зі способів подолати можливості росіян щодо придушення засобів зв’язку, ліній комунікацій”, — сказав Рябих.

Він зазначив, що Росія робила на початку 2023 року спроби глушити супутниковий інтернет Starlink, який використовують українські військові. Для цього росіяни використовували систему ППО, призначену для діяльності свого космічного угруповання.

“Її налаштування давали змогу якоюсь мірою впливати на той самий Starlink, але в обмежених кількостях. Ефективно впливати у противника не виходить, відзначалися лише тимчасові якісь впливи, які в основному могли впливати тільки на якийсь тактичний характер і могли забезпечувати в певний час і в певному місці подібне придушення”, — пояснив військовий експерт.

Рябих додав, що у США дійшли висновку, що необхідно збільшувати кількість супутників, оскільки це зменшить можливість супротивника пригнічувати подібні системи.

Читайте також: “Совок” проти стандартів НАТО: у чому українська армія в рази сильніша за російську (ВІДЕО)

Прямий ефір