“Совок” проти стандартів НАТО: у чому українська армія в рази сильніша за російську (ВІДЕО)

Українські військові. Фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

Понад 20 тисяч українських військових пройшли підготовку у 17 країнах-союзниках. Це дані генерального штабу ЗСУ. Наймасштабнішу місію щодо навчання українських військових минулої осені створив Європейський Союз. Початковий план передбачав навчання 15 тисяч солдатів, але пізніше їхню кількість вирішили подвоїти. А тактика ведення бою та рівень підготовки українських солдатів у майбутньому стане приводом передачі досвіду фахівцям НАТО, передає FREEДОМ.

Україна наздогнала і навіть випередила Росію за кількістю танків. А російський танковий парк із початку війни скоротився вдвічі. Про це пише Bloomberg з посиланням на дані Кільського інституту світової економіки та моніторингової групи Oryx. За їхніми даними, Росія до повномасштабного вторгнення в Україну мала майже 3500 танків, а зараз — менше півтори тисячі.

“Минулого року Росія випустила 10 мільйонів артилерійських снарядів, але у найкращому разі може виробляти 1 мільйон снарядів на рік. Вона втратила 2500 танків і в кращому разі може виробляти 200 танків на рік”, — заявив Ентоні Радакін, начальник штабу оборони Великої Британії.

ЗСУ перевершують російську армію і за якістю артилерії і ракетним системам. І це завдяки підтримці західних партнерів. За даними Пентагону, США виділили Україні понад 43 млрд доларів військової допомоги з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

“Використання калібрів, систем озброєння НАТО, про які ми тільки мріяли, це стосується систем залпового вогню, системи повітряної оборони. Це говорить про те, що ми йдемо впевнено та дуже швидко у тому напрямку”, — каже Віктор Ягун, генерал-майор запасу СБУ.

Крім того, сама тактика ведення бою — застаріла та свідомо програшна, кажуть експерти. А техніка радянського зразка поступається інноваційним технологіям, які застосовують ЗСУ.

“Насамперед — тактичним знахідкам на кшталт друку запчастин на 3D-принтерах та гнучкості окремих бригад ЗСУ, які досить автономні і не мають такої підтримки з центру, якої навіть їм самим хотілося б. Тим, як Україна вибудувала логістику, можна захоплюватися, але багато в чому підштовхнула до цього необхідність, а не опрацьований задум”, — розповів військовий оглядач The Economist Джоші Шашанк в інтерв’ю виданню “Медуза”.

Російська армія діє за шаблонами ще Другої світової війни. У той час, як Україна наближається до стандартів НАТО. За даними Генерального штабу ЗСУ, понад 20 тисяч українських військових пройшли підготовку у 17 країнах-союзниках. Половина з них — це вузькі фахівці, наприклад, такі як сапери, медики, водолази, розвідники.

“Проходять навчання військові у Польщі, у Німеччині, у Британії на полігонах. Їх там навчають інструктори практично з усіх країн НАТО. У Іспанії зокрема. Це видно з дій наших військових на полі бою та різниці у втратах”, — каже Андрій Крамаров, військовий експерт.

Однією з найефективніших операцій ЗСУ аналітики називають звільнення Харківської області та, зокрема, Ізюма. Наступ проходив настільки стрімко, що росіянам нічого не залишалося, як просто тікати.

Сьогодні українська армія є найдосвідченішою щодо ведення бою в обстановці повномасштабної війни. І в країнах НАТО вже хочуть, щоби український спецназ поділився досвідом після закінчення бойових дій.

“Британці, напевно, номер один у підтримці Сил спеціальних операцій. Британські інструктори кажуть: “Після перемоги України ми від ваших інструкторів братимемо науку, адже те, що вже вміють ваші хлопці, у світі не вміє ніхто!” А ми реально знаємо, як бити росіян. НАТО створювалося 74 роки тому, щоб стримувати агресію Російської імперії, яка тоді називалася Радянським Союзом. І сьогодні в НАТО вже почали усвідомлювати, що Україна — єдина країна у світі — не країна-член Альянсу, яка має реальний бойовий досвід як бити росіян”, — заявив Олексій Резніков, міністр оборони України.

Допомога союзників Україні не припиняється. Сполучені Штати мають намір передати Україні до 500 терміналів Starlink. Американські військові контролюватимуть сигнал на українській території. Окрім того, Штати готують новий пакет військової допомоги. Про нього буде оголошено вже наступного тижня.

Читайте також: “Дім завжди переможе ідею”: чому українські військові мають перевагу над армією РФ, розповів ізраїльський експерт

Прямий ефір