РФ намагається послабити підтримку України, створюючи фейки для розпалювання конфліктів, зокрема релігійних — деталі від StopFake

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Росія намагається послабити підтримку України у світі, маніпулюючи ціннісними темами, наприклад, релігією. Оскільки створення таких конфліктів, в першу чергу, змінює настрої серед громадян країн-партнерів Києва. Про це сьогодні, 19 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомила заступниця головного редактора проєкту StopFake Вікторія Романюк.

“Найголовніше завдання — це зломити опір союзникам, щоб підтримка України була максимально ослаблена. Зробити так, щоб почалася недовіра і сумніви. Росії важливо створювати конфлікти в суспільствах, наприклад, серед релігійних груп, оскільки — це тиск на владу зсередини. Росія шукає больові точки, з якими легко грати, щоб створювати різного типу конфлікти”, — сказала вона. 

Романюк зазначила, що через це Росія провокує суспільства країн-партнерів України, використовуючи фейки, головна тема яких людські цінності, а також базові потреби.

“Це мова, релігія, історія, культура, а також економіка, енергетична система та їжа. На цих китах і засновані всі маніпуляції та фейки російської дезінформації. Фейк про те, що українські військові нібито різали сало на Корані, був чітко спрямований на турецьку аудиторію. Йдеться про те, щоб зламати підтримку, яка йде від турецької влади через суспільство, через релігійні структури. Тому що, якщо підніметься суспільство, то влада буде прислухатися, перш за все, до своїх громадян, розрахунок на це”, — пояснила Вікторія Романюк.

Читайте також: “Хаотичні версії та конспірологічні теорії, які подаються в емоційний спосіб”: Романюк — про довголітню тактику роспропаганди

Прямий ефір