РФ намагається підкупити європейських політиків, щоб послабити підтримку України, — прем’єр-міністр Бельгії

Александр Де Кроо. Скріншот: uatv.ua

Росія намагається підкупити європейських політиків для того, щоб послабити рівень підтримки України та отримати перевагу на полі бою. Про це сьогодні, 12 квітня, на брифінгу заявив прем’єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо, повідомляє кореспондент FREEДОМ в Європі.

За його словами, Москва також хоче сприяти обранню проросійських депутатів на виборах до Європейського парламенту.

“Нещодавнє розслідування, проведене чеською владою, виявило операцію проросійського впливу в Європі, в якій беруть участь кілька типів шпигунських мереж. Розслідування показує, що Москва зверталася до членів Європейського парламенту, а також платила членам Європейського парламенту, щоб просувати тут російський порядок денний. Бельгійські спецслужби підтвердили існування проросійських мереж втручання, що діють у кількох європейських країнах, а також тут, у Бельгії. За даними нашої розвідки, цілі Москви гранично зрозумілі. Мета полягає в тому, щоб допомогти обрати більше проросійських кандидатів до Європейського парламенту та зміцнити певний проросійський наратив у цьому інституті. Мета дуже зрозуміла: ослаблена європейська підтримка України служить Росії на полі бою, й це і є реальна мета того, що було виявлено в останні тижні”, — сказав Де Кроо.

Прем’єр-міністр Бельгії наголосив, що це дуже серйозні побоювання, й саме тому було вжито відповідних заходів.

“Після викриттів я спілкувався з прем’єр-міністром Чехії, я контактував із президентом Європейської комісії та президентом Європейського парламенту. Ми не можемо допустити, щоб такого роду російська загроза була серед нас. Нам потрібно діяти, і нам потрібно діяти як на національному рівні, так і на рівні ЄС. На національному рівні наша судова влада тепер підтвердила, що це втручання підлягає судовому переслідуванню. Виплати готівкою в Бельгії не було (підкупу), але втручання відбулося. Оскільки Бельгія є одним із місць розташування інститутів ЄС, на нас лежить відповідальність, й наша відповідальність полягає в тому, щоб забезпечити збереження права кожного громадянина на вільне і безпечне голосування”, — сказав він.

Де Кроо додав, що в Бельгії минулого тижня набув чинності новий національний закон, який спрямований проти втручання. Водночас бельгійський прем’єр переконаний, що необхідно діяти й на рівні ЄС, необхідно мати більше інструментів для боротьби з російською пропагандою та російською дезінформацією. Бельгія звернулася до Євроюсту з проханням терміново зібратися та обговорити це питання.

Крім того, бельгійський прем’єр закликав вивчити, які інструменти мають інші органи ЄС для боротьби з втручанням. Де Кроо планує обговорити цю тему під час засідання Європейської Ради, яке відбудеться наступного тижня.

Читайте також: Бельгія нарощуватиме допомогу Україні, — Де Кроо

Нагадаємо, раніше у Франції викрили російську пропагандистську мережу, спрямовану проти України.

Прямий ефір