“Це зброя масового ураження”: Кремль активно розвиває пропаганду в Європі (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У Франції викрили російську пропагандистську мережу, спрямовану проти України. Її іронічно назвали “Портал Комбат”. Вона транслює проросійський контент з метою послабити підтримку України з боку Заходу. На думку експертів, мережа контролюється безпосередньо адміністрацією президента в Москві. Про це у своїй доповіді повідомляє Французька державна служба інтернет-нагляду Viginum, повідомляє FREEДОМ.

Міністерство закордонних справ, збройних сил і Viginum кілька місяців досліджували мережу інформаційних порталів, націлених на окуповані Росією території України, а також Францію, Німеччину і Польщу. “Портал Комбат” складається зі 193 “інформаційних порталів”, сформованих навколо трьох цифрових екосистем. Перша об’єднує сайти під назвою “Правда”, вони доступні у Франції, Німеччині, Польщі, Іспанії, Великій Британії та США. Також є старіша екосистема сайтів під назвою News.ru. Вона орієнтована на російськомовну аудиторію. Третя, як ідеться у звіті, заснована на старих сайтах, які були створені ще 2013 року. Усі вони ретранслюють наративи Кремля про так звану “СВО” (“спеціальна військова операція”, так у РФ називають війну Росії проти України, — ред.) і очорнюють Україну та її союзників.

“Намагаючись охопити широку аудиторію, ця мережа використовує низку способів, включно з ретельним добором проросійських пропагандистських джерел залежно від місцевості, на яку спрямовано діяльність, масовою автоматизацією розповсюдження контенту та оптимізацією пошукових систем”, — з доповіді Французької державної служби інтернет-нагляду Viginum.

Мережа “Портал Комбат” не продукує контент, а ретранслює інші “джерела”, зокрема в автоматичному режимі, щоб мати можливість збільшити свою аудиторію або свій вплив. Повідомлення потім транслюються в інших засобах масової інформації. Інформаційні атаки з боку Росії — це звичайна практика Кремля, стверджують експерти.

“Це зброя масового ураження, але вона, на щастя, вибіркова, і діє на тих, хто не перевіряє інформацію, не бачить підтексту, другого і третього дна в тому, що подається як щось “святе” і загальноприйняте”, — наголосила голова правління громадської організації “Рада з інформаційної безпеки та кіберзахисту” Елліна Шнурко-Табакова.

Росія випробовує та відточує свої засоби пропаганди й маніпуляції саме зараз не випадково. Адже 2024 рік називають роком виборів на Заході. Нагадаємо, що цього року голосування відбудуться у понад 70 країнах — це Індія, США, Індонезія, Пакистан, Мексика. Відбудуться вибори і в низці європейських країн, таких як Велика Британія, Австрія, Молдова та Грузія, а громадяни країн ЄС оберуть склад Європарламенту.

“Вони будуть використовувати розхитування електорату собі на руку для того, щоб потім консолідація світової спільноти, яка зараз є і підтримує Україну, і фактично бореться з агресивністю Російської Федерації, для того, щоб її було зруйновано”, — додала Шнурко-Табакова.

Напередодні виборів до Європейського парламенту в червні, Німеччина, Польща і Франція звинуватили Москву в створенні мережі пропагандистських вебсайтів з метою підриву діяльності їхніх урядів. Міністри заявили, що створили спільний механізм реагування на потенційні російські інтернет-атаки.

“Таке іноземне втручання спрямоване на маніпулювання. Ми вже розкрили “фабрики тролів”, знаходили копії вебсайтів різних установ і ЗМІ. Міністерство закордонних справ, Viginum, Міністерство збройних сил і компетентні органи мобілізують усі зусилля для того, щоб виявляти інформаційні атаки й протистояти їм”, — заявив міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне.

Західні країни неодноразово звинувачували Росію у використанні соціальних мереж та інтернету для поширення неправдивої інформації. Зазначають, що значних успіхів вебсайти не досягли, але в контексті другої річниці війни РФ проти України, майбутніх виборів, а також Олімпійських ігор, які відбудуться цьогоріч, діяльність цих сайтів може призвести до поширення значних обсягів дезінформації.

Читайте також: Як роспропаганда впливає на питання підтримки України в США, пояснив американський політтехнолог

Прямий ефір