РФ може використовувати близько 10 способів обходу санкцій: приклади навів експерт

Ілюстративне фото: newsmaker.md

Країна-агресор сьогодні перебуває справді під безпрецедентними санкціями за масштабами та за кількістю країн, які їх дотримуються. Водночас у Росії залишаються можливості для їхнього обходу. Про це сьогодні, 13 березня, сказав голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Експерт наголошує, що оголошення санкцій не означає їхньої автоматичної імплементації. На рівні Європейського Союзу це досить складне управлінське завдання: ЄС як єдина організація ухвалює рішення про те, що має бути під санкціями, і дає своєрідні інструкції, але далі йде національний рівень.

“На ньому уряди повинні відслідковувати дірки у санкційних режимах і мають безпосередньо карати тих, хто допомагає Російській Федерації обходити санкції чи хто сам порушує ці санкції безвідносно до Російської Федерації. Така подвійна конструкція, яка дає змогу обходити санкції”, — пояснює голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Водночас, як зазначає Бураковський, способи, за допомогою яких РФ оминає обмеження, існували раніше і використовувалися не лише для обходу санкцій.

“Існує специфічний підрахунок, що є приблизно 10 різних способів для того, щоб обійти санкції. До того ж ці способи не є, знаєте, винаходами для обходу санкцій. Ці способи використовуються для обходу різного роду обмежень, які існують у нормальний мирний час для мінімізації податкових платежів та багато чого іншого. Тому будь-яке обмеження, санкційне чи якесь інше, миттєво наштовхується на опір зацікавлених сторін, які намагаються знайти інструменти для того, щоби ці речі обійти”, — коментує гість ефіру.

Бураковський навів приклади способів, які традиційно використовуються для обходу санкцій.

“Найпростіша схема обходу — приховування місця походження товару. Наприклад, та сама російська нафта поєднується в якихось певних пропорціях з нафтою з інших країн. І в такий спосіб нафтова суміш втрачає російське походження, не підпадає під відповідне обмеження… Це так званий імпортний імпорт товарів без згоди власників торгових марок. Це можна робити через будь-які посередницькі схеми. Це те, що Росія робить”, — розповів Ігор Бураковський.

Читайте також: Нові підходи до експортного контролю: як ЄС має намір перервати підживлення військової машини РФ третіми країнами

Прямий ефір