РФ досі являє виклик для Німеччини — це уповільнює постачання важкого озброєння Україні, — Риженко

Німецький "Леопард 2". Фото: europeafrica.army.mil

Росія досі є викликом для Німеччини, що уповільнює постачання важких озброєнь Україні, але є позитивні тенденції. І надання танків Leopard 2 — це питання часу. Загалом Україна отримує серйозну військову допомогу вартістю 10 млрд доларів лише у вигляді великої кількості бронемашин. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав експерт Центру оборонних стратегій, капітан 1-го рангу запасу ВМС України Андрій Риженко.

Він акцентував, що передача будь-якої зброї іншій країні — це питання політичне.

“Це не тільки Німеччина, це будь-яка країна, тим паче, коли зброя застосовується проти Росії. Це теж країна, яка формально зараз має другу армію світу, серйозні запаси економічних ресурсів, на які дуже довгий час Європа орієнтувалася тощо. Усе це — виклики, які зараз, можливо, призупиняють волю або бажання німецьких політиків нарешті санкціонувати і передати танки “Леопард”, — зазначив Риженко.

Танки “Леопард”, за його словами, є найприйнятнішими для того, щоб їх використовувати в Україні для звільнення захоплених територій.

“Цих танків побудовано досить багато — 3 тисячі, вони є на озброєнні дуже багатьох країн світу, зокрема в Європі. І в принципі, як говорив наш головком генерал Залужний, за наявності 300 таких танків або подібних, ми могли б вийти до тієї межі, на якій Україна була на 24 лютого минулого року. Танк, дійсно, дуже хороший, він входить до трійки найнадійніших і найбоєздатніших одиниць у світі”, — сказав експерт.

І хоча поки що остаточного рішення щодо поставок Україні “Леопардів” немає, позитивні тенденції намічені, каже Риженко.

“Польща досить сміливо і чітко сказала, що “Леопардів” ми поставимо роту, навчимо українських танкістів. Також я хочу сказати, що в цьому пакеті, про що якось і не говориться, але Польща і ще три країни: Чехія, Нідерланди, США ремонтують 90 танків Т-72 і формують бригаду нам, це теж серйозна сила. Хоча танки Т-72, вони, скажімо, за технологією не перевершують ту зброю, яка є в Росії, проте теж серйозна нам допомога”, — зазначив гість ефіру.

Він також нагадав, що Британія направить Україні 14 танків Challenger (“Челленджер”). Навчання українських військових уже починається.

“Челленджер” — дуже цікавий танк, їх випущено не так багато, приблизно 300 загалом, однак ще жоден танк цього типу не був підбитий, навіть у локальних конфліктах. Був випадок в Іракській війні, коли по ньому було випущено 14 гранат із РПГ-7, але нічого з ним не сталося. І в нього є така особливість — нарізна гармата, і вона стріляє на дальність набагато більшу — дев’ять кілометрів, одночасно він може обстрілювати вісім цілей, хоча калібр той самий, що й у решти, — 120 мм”, — пояснив Риженко.

Він вважає, що постачання “Леопардів” — це питання часу, і німецькі політики ухвалять це рішення.

“Те, що відбувається в Україні, вже всім давно зрозуміло: це відкрите знищення сусідньої країни тільки через те, що вона не хоче бути частиною імперії”, — резюмував експерт.

Риженко також звернув увагу на те, що в пакеті допомоги за підсумками “Рамштайна-8” є понад тисяча бронетранспортерів, бойових машин піхоти і бронеавтомобілів.

“Дуже небагато країн у Європі мають таку кількість подібної бронетехніки на озброєнні, а тут нам в одному пакеті дають понад тисячу таких машин. І серед них такі, наприклад, як “Бредлі”. Хоча це і бронетранспортер, але він може діяти проти танків, тим паче таких, скажімо, низькотехнологічних, як Т-62, які є в Росії у великій кількості. Зараз вони їх відновлюють, знімають зі зберігання. Там є і “Страйкер”, і “Мардери” німецькі, теж потужні бойові машини піхоти, там є СВ-90 шведські, теж дуже потужні. Тобто це серйозна допомога, вона коштує 10 млрд дол приблизно”, — акцентував експерт.

Також, за його словами, у пакеті, який було затверджено, налічується близько 100 самохідних артилерійських систем та три батареї “Петріот”.

“А батарея “Петріот” у західному понятті, — це як наша бригада ППО. І одна батарея теж комплексу великої дальності французько-італійського, називається SAMP. Це теж дуже серйозна підмога. Я вже не кажу про сотні тисяч снарядів, які надійдуть, 155-міліметрових, 105-міліметрових, стрілецької зброї і так далі. Пакет, дійсно, дуже потужний. Танки нам потрібні. І питання з танками буде вирішено найближчим часом, усі це розуміють. Політики, звісно, проявляють обережність, але це їхня робота. Я думаю, що тенденція розвивається у сприятливому для нас напрямку”, — наголосив Риженко.

Читайте також: Leopard-2 і F-16: чому ця військова техніка важлива для України (ВІДЕО)

Прямий ефір