Репресії за антивоєнну позицію в Росії не припиняються: чинності набирає новий наказ ФСБ — подробиці

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Відсьогодні набирає чинності наказ Федеральної служби безпеки (ФСБ), який фактично забороняє публічно будь-що говорити або писати про російську армію. Тепер будь-які скарги або коментар про, наприклад, обмундирування солдатів або становище на фронті, можуть вважати злочинними. Наміри російської влади зрозумілі — придушити будь-який антивоєнний опір, інформує FREEДОМ.

До викладачки історії брянського коледжу Олени Лазаренко поліція прийшла просто під час занять. Педагогиню звинуватили у дискредитації російської армії. Вона привселюдно засудила президента Путіна за вторгнення в Україну. В результаті Олену Лазаренко зобов’язали заплатити штраф, який перевищує її місячний заробіток — 40 тис. руб.

“Вдень на роботу прийшла поліція. У результаті мені скоротили кількість годин викладання та урізали зарплату”, — розповіла педагогиня Лазаренко.

Схожа історія трапилася із викладачкою англійської мови з Владивостока Ксенією Мельничук. Її оштрафували на 10 тис. руб. за репост у соціальній мережі публікації російського видання “Холод” про злочини російських військових в Україні.

“Експертиза виявила в пості “лінгвістичні та психологічні ознаки порушення ворожнечі” до групи “російські військові”, — з публікації у виданні “Медіазона”.

А ось ветеран афганської та чеченської воєн Володимир Тимофєєв з Іркутська замість штрафу за антивоєнну посаду ризикує отримати реальний термін. У себе на сторінці в соцмережі він наважився критикувати Путіна.

“Амбіції Путіна та диктатура, всевладдя та дурість привели гігантську країну до прірви та економічного краху, злиднів та бідності, ганьби та вигнання звідусіль. До крові. Країна-агресор, країна-ізгой. Навіщо? Чому? Для чого? Кремлівський старець і сам не знає. На нього чекає безслав’я, світове засудження та логічний трибунал”, — написав ветеран Тимофєєв.

Профіль ветерана заблокували й тепер звинувачують у виправданні тероризму та все тієї ж дискредитації російської армії.

“Рівень репресій не такий, щоб усі говорили отак алегорично, як це було в Радянському Союзі. Ну от поки що до цього не дійшло, бо є ще люди, які ось так виходять і відкрито протестують. Але, зважаючи на все, це набуватиме більшого розмаху поступово. І чим жорсткішими будуть репресії, чим важчим буде покарання за вільнодумство”, — наголосив російський правозахисник, журналіст, громадський діяч Олександр Подрабінек.

До репресивних законів, що вже діють, з 1 грудня 2022 року додався новий, який забороняє публікувати будь-які відомості, пов’язані з війною. Тепер розповіді мобілізованих або їхніх родичів про відсутність спорядження, їжі, про іржаві автомати або про відсутність підготовки перед відправкою на фронт можуть бути визнані такими, що завдають шкоди Росії. За порушення, як мінімум, ярлик іноагенту. А це означає обмеження в правах. І його, за дивним збігом обставин, одержують росіяни, які критикують владу.

“Тут є лише деяка подоба права — це коли законом намагаються надати таку правову форму. Свавіллю намагаються надати якусь правову форму, і для цього пишуть якісь такі безглузді закони, на кшталт того, що набуде завтра. Але яка реакція у влади може бути? Репресивна. Вони нічого іншого не знають. Та й важко припустити, що вони застосовуватимуть щось інше, коли на чолі країни стоїть людина з КДБ”, — наголосив Подрабінек.

За даними порталу “ОВД-Інфо”, з моменту оголошення так званої спецоперації, з 24 лютого по 22 листопада в Росії за антивоєнну позицію було затримано близько 20 тис. осіб: з них 5 159 стали фігурантами адміністративних проваджень і 352 — кримінальних. Там зазначають, що не рідкісні також випадки позасудового тиску на противників війни: їм псують майно, б’ють, загрожують розправами, звільняють з роботи або виключають з університетів.

Читайте також: Росія за Путіна завжди була репресивною державою, — юрист (ВІДЕО)

Прямий ефір