“Реакція має бути швидкою та гнучкою”: як протистояти пропаганді РФ у світі — думка експерта

Иллюстративное фото: dw.com

Росія посилює вплив пропаганди в країнах, де проходять або мають відбутися вибори. Таким чином РФ прагне спровокувати конфлікти. Реакція Заходу має бути швидкою та гнучкою, оскільки росіяни використовують нові тактики та підходи. Таку думку озвучив співзасновник, виконавчий директор інтернет-проєкту StopFake Руслан Дейниченко в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 20 березня.

За словами експерта, зараз країна-агресор намагається активізувати зусилля своєї пропаганди у США, де цього року відбудуться вибори президента.

“Ми бачили, наприклад, як восени минулого року і в Польщі, і в Словаччині, де відбувалися вибори, були дуже активними російські пропагандисти, які намагалися вплинути на перебіг голосування для того, щоб результат був вигідний Росії”, — зауважив Дейниченко.

Уже можна відстежити зусилля російської пропаганди, націлені на Францію, продовжив він.

“Щойно президент цієї країни став займати активнішу позицію щодо Росії, одразу ж посилилися і дії РФ, спрямовані на те, щоб підірвати авторитет, посварити Францію з іншими партнерами, насамперед із Німеччиною. Щоб посилити протистояння, спровокувати якісь конфлікти. Щоб у результаті всьому Європейському Союзу було набагато важче надавати підтримку Україні, насамперед фінансову і військову”, — пояснив Дейниченко.

Він зазначив, що позитивний приклад ефективної боротьби з російською пропагандою показує Латвія.

“У Латвії заблокували величезну кількість сайтів, які поширюють дезінформацію і намагаються впливати як на латвійську аудиторію, так і на російськомовну, яка проживає в цій країні. Тут головне правило — не ігнорувати проблему”, — сказав експерт.

У кожній країні можуть бути свої рішення, але вони мають бути швидкими та ефективними, вважає Дейниченко.

“Якщо ми будемо витрачати місяці або роки на те, щоб на якихось конференціях знайти необхідне рішення, Росія завжди перемагатиме. Тому головне для тих, хто хоче показати ефективність у протидії російській пропаганді, бути дуже швидким і дуже гнучким. Оскільки Росія використовує нові тактики, підходи, нові технології, штучний інтелект для того, щоб її зусилля були ефективними”, — сказав гість ефіру.

Росіяни мають величезні фінансові ресурси, тому, як правило, дуже часто їхні інформаційні спецоперації мають результативність, акцентував спікер.

“Щоб цього не було, таку саму ефективність мають показувати і Європейський Союз, і Сполучені Штати і всі країни, де працює або намагається працювати Росія. Для того, щоб зробити роботу російської пропаганди менш ефективною, необхідно обмежити фінансові потоки, якими вона підтримує чи то своїх партнерів, чи то купує телевізійні та радіостанції за кордоном”, — наголосив Дейниченко.

При цьому він зазначив, що часто складно відстежити ці фінансові потоки, адже використовується криптовалюта, певні тіньові схеми для того, щоб обійти санкції. Росіяни дуже гнучкі в цьому плані.

“Але це не означає, що їхні зусилля не потрібно зупиняти, що з цим не потрібно боротися. Тому завдання номер один — обмежити фінансові потоки, якими Російська Федерація намагається вплинути і на вибори, і на внутрішню політику в європейських країнах, у країнах Африки, Латинської Америки”, — сказав Дейниченко.

Крім того, не менш важливо, вважає експерт, щоби тривали спецоперації зі знищення нафтопереробних заводів або військового флоту Росії.

“Ця інформація з’являється і в західних ЗМІ, і в багатьох інших світових медіа. І вона просто множить на нуль усі зусилля Росії для того, щоб показати, що, мовляв, їхня “спеціальна військова операція” йде “за планом”, що Путін усе спланував на багато років уперед”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: РФ шукає вигідні способи просування своїх наративів у світі — у США намагається отримати контроль над мережею теле- і радіостанцій, — Дейниченко

Прямий ефір