Путін поставив хрест на економічній місії РФ і вбив можливість відновлення СРСР — думка

Геннадій Рябцев. Скриншот: uatv.ua

Розпочавши війну в Україні, російський президент Володимир Путін не тільки знищив економічне значення РФ у світі, а й убив будь-яку можливість відновлення Радянського Союзу, про велич якого він мріяв. Таку думку сьогодні, 4 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив експерт енергетичного ринку Геннадій Рябцев.

За його словами, у Кремлі намагаються показати значущість економіки РФ перед своїм народом, видаючи укази про заборону торгівлі ресурсами з країнами, які вводять обмеження для Росії.

“Фактично, було заборонено експорт сировини в тих державах, які оголосили ембарго, тобто відмовилися від експорту сировини. Але потрібно було якимось чином показати, продемонструвати власну значущість хоча б в очах своїх же громадян”, — сказав Рябцев.

Він зазначив, що Росія зараз продає енергоресурси на рівні собівартості, не отримуючи серйозних доходів.

“Оскільки половина російського бюджету так чи інакше зобов’язана надходженням від експорту, від діяльності компаній нафтогазового сектору, від діяльності сервісних компаній, від діяльності компаній, що обслуговують нафтовий і газовий сектори, то зараз припинять надходження надприбутків, обріжуть практично всі доходи, скоротять до мінімуму”, — пояснив експерт.

Рябцев зауважив, що зниження доходів уже простежується за газом, а за підсумками року буде помітно і за нафтовою сировиною.

“Скорочення видобутку призведе до відсутності коштів, які можуть вкладатися в розвиток промисловості. Це означає, що нікому буде працювати й не буде сенсу будь-кому працювати з компаніями нафтогазового сектора. Якщо нікому буде працювати — це хрест на перспективі розвитку основної галузі, яка забезпечувала Російську Федерацію половиною доходів федерального бюджету. Ба більше, ось те, що зараз відбувається, це хрест на історичній економічній місії Російської Федерації, яка реалізовувалася ледь не від часів появи Московії на карті. Тобто, вони завжди постачали в Європу необроблену сировину, отримуючи натомість технології та товари з високою доданою вартістю. І зараз ось це раптом кудись зникло. Те, що десятиліттями вибудовував Радянський Союз, а саме торгівлю газом, торгівлю нафтою з Європою, Путін просто одним своїм рішенням рік тому вбив. Тобто, замість того, щоб відновити велич Радянського Союзу, він убив будь-яку можливість його відновлення”, — вважає експерт.

Він додав, що перспективу відновлення ролі Російської Федерації як сировинного придатку, за великим рахунком Європи та держав членів Британської Співдружності, втрачено.

Читайте також: Росія готова віддавати нафту за собівартістю, аби не закривати родовища — про роль санкцій розповів експерт

Прямий ефір