Путін навмисне провокує гуманітарну катастрофу в Україні (ВІДЕО)

Наслідки обстрілу Дружківки. Фото: t.me/pavlokyrylenko_donoda

Україна розраховує за 5-7 років отримати до 100 мільярдів доларів із заарештованих у світі російських активів. Про це заявили в Офісі Президента України. Там нагадали, що наразі заподіяна російською агресією матеріальна шкода становить близько 800 млрд доларів. І з кожним днем війни ця сума зростає, передає FREEДОМ.

Шквальний вогонь із ствольної та реактивної артилерії, мінометів, танків. Авіаудари та атаки безпілотниками, крилатими та балістичними ракетами. У боях на сході України російська армія застосовує майже всі види озброєння, що має, б’є не тільки за позиціями ЗСУ на Донбасі, а й по мирним мешканцям.

“Їм потрібна випалена земля, їм потрібно якнайбільше людей знищити тут. Вони говорили, що нібито цілилися по військовій техніці, але водночас їхні снаряди, озброєння націлені саме на людей. Знищено дуже багато, цифри величезні. Ви можете лише уявити масштаби цієї катастрофи”, — заявила речниця Донецької обласної військової адміністрації Тетяна Ігнатченко.

Кількість маріупольців, які загинули через бомбардування російською армією, перевищує кількість жертв у Хіросімі чи Нагасакі 1945 року, каже радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко. Але точну цифру світ дізнається лише після деокупації міста. А поки жителі, які залишаються у Маріуполі, стоять у чергах за безкоштовною тарілкою каші та хлібом. А окупанти продовжують зносити напівзруйновані будинки, що залишилися після обстрілу російськими військовими.

“Гуманітарна ситуація стандартно важка. Медична система в абсолютному колапсі. Краще не стає, і немає жодних перспектив, що вона стане кращою. Крім того, відсутність нормального фінансування, божевільна заборгованість із заробітних плат, соціальних виплат з боку окупантів призводить до того, що люди знову вишиковуються у тисячні черги за їжею, за безкоштовним буханцем хліба, тому, на жаль, ситуація легше не стає”, — заявив Андрющенко.

З Маріуполя та інших тимчасово окупованих територій росіяни насильно вивезли тисячі українців, зокрема дітей. Ті, кого вдалося повернути, розповідають про побиття та приниження через відмову виконувати гімн Росії або за згадку про українську національність. Факт депортації дітей, згідно з міжнародним законодавством, є частиною геноциду. Міжнародний кримінальний суд вже видав ордер на арешт Путіна та уповноваженої за президента Росії з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

“Те, що прямо заборонено Женевською конвенцією, всіма чотирма Женевськими конвенціями, це спроба переробити дітей, вивезених з України, з окупованих територій, на території країни-агресора, переробити під себе, перевиховати так, щоб вони Україну ненавиділи, а це звичайно нацистська історія перевиховання. Хоча ні, це навіть середньовічна історія — захопити у рабство дітей та жінок і змусити їх бути вірними та любити нову батьківщину, куди їх привезли силою”, — заявив співробітник The Insider видання Тимур Олевський.

Російські військові масово вбивають та депортують громадянське населення, борються проти проявів української ідентичності. А це означає, що Кремль не лише виявляє агресію, а й робить геноцид. Росія цілеспрямовано провокує гуманітарну катастрофу: змушує українців ставати біженцями, грабує житлові будинки та знищує майно. Окупанти завдали колосальної шкоди навколишньому середовищу та українській культурі. Цілі міста лежать у руїнах, а села спустошені.

“Ми зараз як держава оцінюємо розмір усіх цих руйнувань у 700-800 млрд доларів. Це дуже велика сума, це величезна сума. Ми маємо можливість повернути суверенні кошти Росії, заарештовані зараз по всьому світу. Йдеться десь про 100 млрд доларів, але це процес. Він складний, але просувається. Ми сподіваємося, що ці гроші ми зможемо повернути десь за 5-7 років”, — сказав член української робочої групи зі створення спецтрибуналу Олег Гавриш.

У процесі розробки та механізми вилучення інших російських активів за кордоном — наприклад, нерухомості чи промислових об’єктів та бізнесу, які належать російським державним компаніям та олігархам, які перебувають під санкціями. Успішний досвід конфіскації активів російського бізнесу в Україні є, каже Олег Гавриш. Так, частину одного із столичних ТРЦ, власником якої був російський підприємець, вилучили на користь української держави.

Прямий ефір