“Пункти незламності” у звільненому Херсоні та розмінування регіону — дані від військової адміністрації (ВІДЕО)

Деокупований Херсон. Фото: uatv.ua

В Херсоні відкрито 6 “Пунктів незламності”, ще 2 — у Білозерці та Бериславі. Надалі мають відкритися ще 10. Там люди матимуть змогу отримати необхідну допомогу, а також підключитися до інтернету. Завдяки такій ініціативі люди відчувають підтримку влади та відчувають, що вони не самі. Про це сьогодні, 24 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів керівник пресофісу Херсонської обласної військової адміністрації (ОВА) Олександр Толоконніков.

“Найближчим часом у Херсоні відкриють ще 10 пунктів, щоб люди продовжували отримувати найнеобхідніше: змогли підключитися до інтернету, щоб зв’язатися із родичами, змогли підзарядити телефони. У пунктах є куточок для матері та дитини. Це гарна ініціатива, бо люди відчувають підтримку влади після обстрілу. Ці пункти дають упевненість у тому, що вони тут не одні”, — сказав він.

За словами керівника пресофісу ОВА, ситуація з водопостачанням у Херсонській області залишається складною, але гуманітарні організації допомагають із підвезенням питної води.

“Гуманітарні організації нам активно у цьому допомагають, міжнародні та українські. 23 листопада приїжджав новий конвой від областей, люди привозять бутельовану воду, яку потім видають на пунктах гуманітарної допомоги по всіх районах Херсона. Пункти працюють із 10:00 до 14:00”, — поінформував він.

Толоконніков зазначив, що фахівці не припиняють вести роботи з розмінування, а енергетики цілодобово відновлюють енергопостачання.

“Російські окупанти мінували все, що могли. Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) працює майже цілодобово. За чотирма напрямками тягнемо електрику до міста. Президент дав чітке завдання, щоб у стислі терміни повернути місто до життя. Електрика — найважливіше, щоб запустилися процеси, пов’язані з водою та каналізацією. Складнощі з розмінуванням є, тому що, крім того, що треба провести лінії електропередачі, по цих лініях дуже багато вибухонебезпечних предметів та мінувань. Тому там також залучені вибухотехніки”, — підсумував Олександр Толоконніков.

Читайте також: Україна відновлюється після російського обстрілу: деталі (ВІДЕО)

Прямий ефір