Україна відновлюється після російського обстрілу: деталі (ВІДЕО)

Скріншот: uatv.ua

Українська енергосистема зазнала збитків на 70 млрд грн внаслідок російських атак 23 листопада. На цьому наголосив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Близько 70 бригад і більше тисячі фахівців займалися і займаються ліквідацією ударів 19 ракет по українській енергетичній інфраструктурі, передає FREEДОМ.

Атака спричинила тимчасове знеструмлення всіх українських атомних станцій, більшості теплових та гідроелектростанцій.

“Через зниження частоти в енергосистемі України на Рівненській, Південноукраїнській та Хмельницькій АЕС спрацював аварійний захист, внаслідок чого всі енергоблоки були автоматично відключені. Вони працюють у проэктному режимі, без генерації в енергосистему. Радіаційне тло на майданчиках АЕС та прилеглих територіях не змінилося. Щойно нормалізується робота енергосистеми, видача електроенергії з АЕС буде відновлена”, — йдеться у заяві “Енергоатому”.

Компанія “Укренерго” після атаки попередила, що ремонтні роботи можуть зайняти близько доби. Але, наприклад, у столиці вода та світло почали з’являтися вже надвечір. Енергетики одразу нагадали, що українці можуть приходити до найближчих “Пунктів незламності”, де є світло та інтернет. Аварійні відключення — вимушений крок, щоб уникнути розбалансування системи, заявив прем’єр-міністр України.

“В уряді провели оперативну нараду з керівниками дипломатичних місій та установ України за кордоном за участю голів Міненерго та “Укренерго”. Енергетичне обладнання має надходити до України швидко та безперебійно”, — повідомив прем’єр.

Європарламент спільно з мережею Eurocities, куди входять понад 200 європейських міст, запустили кампанію Generators of Hope з відправлення в Україну електрогенераторів і трансформаторів. У той момент, коли Європарламент визнав Росію країною — спонсором тероризму, Російська Федерація вирішила відзначити цей статус новою цинічною атакою, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“Тим, ​​хто ще сумнівався, має бути зрозуміло: Росія має бути визнана терористичною державою по всьому світу, а Україна має якнайшвидше отримати всі необхідні системи ППО”, — заявив Кулеба.

Через черговий масований обстріл України Росією без світла тимчасово залишилася ще й половина споживачів Молдови. Цілком знеструмлена була і територія Придністров’я.

Президент США Джо Байден доручив Державному департаменту надати Україні нову військову допомогу розміром 400 млн доларів для сфери безпеки та оборони. Текст документа оприлюднено у середу на офіційному сайті Білого дому.

Європейський банк реконструкції та розвитку одразу після атаки виділив 372 мільйони євро на ремонт енергетичної інфраструктури України.

Прямий ефір