Протести дружин мобілізованих — серйозна проблема для Кремля, — Яковенко

Ігор Яковенко. Фото: espress.tv

У Російській Федерації родички мобілізованих виступають із вимогою повернути їхніх близьких із фронту. Цей протест уже набуває агресивного характеру. Придушити такі рухи як будь-які ліберальні просто не вийде, адже це може викликати агресію з боку військових, тому вони є великою проблемою для Кремля. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів російський опозиційний журналіст, колишній депутат Держдуми РФ Ігор Яковенко.

“Протести дружин мобілізованих — серйозна проблема, тому що протестує той самий глибинний народ, який готовий був війну підтримати, і на українців їм наплювати. Уже майже два роки війни, а їхні чоловіки перебувають на фронті, і ніхто нікого не збирається повертати — ось це кампанія попри те, що політичного підґрунтя там немає. Вони не проти путінського режиму, але цей протест може перерости в політичний. Ніхто ротацію ніяку в таких масштабах не збирається здійснювати. Просто тому, що треба компенсувати безповоротні втрати, плюс провести ротацію, чого [президент РФ Володимир] Путін не може”, — розповів він.

Експерт зазначив, що цими протестами ніхто не керує ззовні, тому передбачити масштаби цього явища важко.

“Я спостерігаю зараз за цим процесом, у них починає змінюватися риторика. Спочатку вони були дуже лояльними, а зараз вони вже пишуть матюки на адресу Путіна. Адже середовище дружин мобілізованих — це “соціальне дно”. Тобто це люди, які отримували копійки, жили всією сім’єю на бабусину пенсію в депресивних регіонах. Немає голови у цього протесту”, — сказав він.

Кремль не може протидіяти протестам звичними методами — кийки, побиття та затримання, адже це може спровокувати бунти військових, наголосив Яковенко.

“Звичні методи знищення протесту тут не дуже працюють. У нинішній ситуації, коли миттєво інформація поширюється, картинка побиття жінок кийками тут же потрапить на фронт і миттєво викличе абсолютно непередбачувані процеси в головах цих людей, які зараз воюють проти України. У Кремлі розуміють, чим може скінчитися ось таке жорстке придушення протесту цих дружин мобілізованих. Тому мені здається, що тут є шанс на те, що цей протест буде все більшим і більшим”, — констатував він.

Читайте також: “Vерните Zятя”: дружини мобілізованих росіян протестують (ВІДЕО)

Прямий ефір