“Vерните Zятя”: дружини мобілізованих росіян протестують (ВІДЕО)

Мітинг родичів мобілізованих у РФ. Скріншот: uatv.ua

Дружини та матері російських мобілізованих організували флешмоб. Вони клеять на автомобілі стікери із вимогою повернути додому родичів, які воюють проти України. Флешмоб підхопили в Іжевську, Орлі, Барнаулі, Краснодарському краї та в Амурській області. Жінки наполягають на повній демобілізації та критикують Путіна, передає FREEДОМ.

Родичі російських мобілізованих опублікували у соцмережі маніфест проти безстрокової мобілізації. Автори вимагають повернення військових додому та встановлення граничного терміну служби.

“Ми пам’ятаємо, як президент обіцяв, що резервістів не покличуть, що завдання на “СВО” виконують лише професійні добровольці. А потім наших коханих забрали до України. Обіцянки за фактом виявились брехнею. Багато хто не повернеться ніколи. Мобілізація виявилася страшною помилкою. Нас покарали за нашу законослухняність”, — із повідомлення у Telegram-каналі “Путь домой”.

Дружини мобілізованих скаржаться, що їх “намагаються заткнути виплатами та пільгами”, як це було з рідними загиблих моряків із підводного човна “Курськ”. А ще обурюються тим, що поки їхні чоловіки воюють, Путін повертає з фронту та амністує ґвалтівників та вбивць.

Так, нещодавно він помилував рецидивіста Дениса Горіна, засудженого на 22 роки колонії суворого режиму за серію вбивств та канібалізм.

“Дружини мобілізованих є певним екраном, який проєктує те, що відбувається на фронті, те, що відбувається в окопах. А там зараз відбувається розлад, втома, невдоволення. І просто банально людям хочеться додому”, — зазначив Дмитро Єловський, політичний коментатор, який веде канал “Ходорковський Live”.

У Москві родичі мобілізованих вийшли на вулиці із плакатами на знак протесту проти безстрокового перебування російських військових на фронті.

“Уся проблема в тому, виходить, що війна йде тільки у нас, а решта живе мирним життям, і, може, навіть не замислюється про те, що відбувається. Може, навіть намагаються забути про цю війну. Відправили людей туди, і оскільки наближаються вибори, зараз може вже навіть не хочуть згадувати про це”, — каже дружина російського мобілізованого Інна.

У Челябінську та Санкт-Петербурзі дружинам мобілізованих заборонили проводити мітинги. А в Кемеровській області та Красноярському краї додому до жінок, які перебувають у чатах, де обговорюються такі акції, прийшли поліцейські.

Вони попередили про відповідальність за участь у несанкціонованих протестах та змусили показати телефони та підписки у соцмережах.

Перед президентськими виборами такий протестний рух Кремлю ні до чого. Тож там порадили регіональним чиновникам підкуповувати дружин мобілізованих.

“Адміністрація президента рекомендувала регіональним чиновникам “гасити грошима” протести мобілізованих родичів. Виплати рекомендовано робити “максимально повно, швидко і без тяганини”, а до “хороводу навколо мобілізованих” підключати вже наявних громадських працівників”, — з публікації видання “Верстка”.

2024 рік Путін оголосив роком сім’ї в Росії. Сотні тисяч загиблих російських мобілізованих та контрактників, десятки тисяч сімей залишилися без батьків, синів та чоловіків.

І буде ще більше — у Росії триває осінній призов. До 31 грудня 2023 року збираються призвати 130 тисяч осіб.

Читайте також: Зам’яти протести дружин мобілізованих у Росії одночасно не вийде, — Чувіляєв

Прямий ефір