Президент, перша леді України та іноземні лідери вшанували пам’ять жертв Голодоморів (ФОТО)

Монумент "Гірка пам'ять дитинства" в Києві. Фото: president.gov.ua

Сьогодні, 25 листопада, президент України Володимир Зеленський і його дружина Олена взяли участь у заходах до 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років — геноциду українського народу. Про це повідомляє FREEДОМ з посиланням на пресслужбу глави держави.

Президентське подружжя долучилося до молитви пам’яті жертв Голодоморів в Успенському соборі Києво-Печерської лаври. У молитовному заході також узяли участь предстоятелі церков і духовні лідери релігійних організацій, військові капелани, військовослужбовці Сил безпеки та оборони України.

Крім цього, у ході узяли участь президент Латвії Едгарс Рінкевичс, президент Швейцарії Ален Берсе, прем’єр-міністерка Литви Інгріда Шимоніте, голови та члени іноземних парламентів, представники дипломатичного корпусу.

Присутніми також були прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, керівник Офісу президента Андрій Єрмак, командувачі та керівники військових і правоохоронних органів.

Після завершення молитви президент України, перша леді та представники військово-політичного керівництва й духовенства пройшли до Національного музею Голодомору-геноциду.

Під удари дзвона Володимир та Олена Зеленські встановили лампадки до монумента “Гірка пам’ять дитинства”.

Читайте також: Нас прагнули винищити, упокорити, замордувати — неможливо забути, зрозуміти й тим паче пробачити, — Зеленський у День пам’яті жертв Голодоморів

Нагадаємо, сьогодні, 25 листопада, українці вшановують пам’ять жертв голодоморів 1921 — 1923, 1932 — 1933 та 1946 — 1947 років. Найлютішим з яких вважається масовий, навмисно зорганізований радянською владою голод 1932–1933 років, що призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості.

Декларацію, яка засуджує використання голоду цивільного населення як методу ведення війни, до 90-х роковин Голодомору в Україні 1932–1933 років підписали понад 50 держав.

Прямий ефір