“Православний халіфат”: чому в школах РФ дітей вчать вбивати за батьківщину, пояснив правозахисник

Павло Лисянський. Скріншот: uatv.ua

Російські військові навчатимуть російських школярів. У Бурятії учасникам війни проти України запропонували вивчитися на освітян. Перекваліфікацію обіцяють сплатити з бюджету. Глава регіону Олексій Циденов вважає, що військові нібито зможуть “передати свою любов до Батьківщини дітям та навчать їх бути справжніми чоловіками”.

Таким чином у РФ змінюють структуру виховання дітей, і вони їм пхають так званий патріотизм з так званим православ’ям. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив директор Інституту стратегічних досліджень та безпеки Павло Лисянський.

“Вони прищеплюють дітям ідеологію “православного халіфату”. Вони не намагаються привити православну віру, тобто релігію. Якщо проаналізувати детально те, чого вони навчають дітей на цих уроках, то там можна побачити, що обов’язково присутні лише традиційні цінності, релігійна складова, що єдина віра є лише православною. Третій момент — це сама мілітаризація, ідея війни, ідея спільного ворога та необхідність захищати Російську Федерацію. Росія готує майбутні покоління до війни, війни з іншими країнами. Тому зараз вони це все й проводять”, — пояснив правозахисник.

У той самий час у РФ “героям” так званої “СВО” пропонують вчитися на педагогів за бюджетні кошти через нестачі вчителів.

“Росія має дефіцит робочих кадрів: лікарів, вчителів, інших професій. Ну, ось спочатку це було близько 6 млн осіб. Плюс зараз окуповані території, на які шукають кадри. І, відповідно, звісно, у них не вистачає вчителів. Більше того, багато вчителів просто відмовляються працювати в такій системі мілітаристської освіти”, — додав Лисянський.

Гість ефіру також зазначив, що після зміни диктаторського режиму Кремля у Російській Федерації доведеться проводити дитячу демілітаризацію.

“Бо ту ідеологію, яку вони закидають дітям у голови, вона може дуже згубно позначитися, як і на самих дітях, так і в принципі, і на самій країні”, — додав Лисянський.

Прямий ефір