Пожежі, обстріляна гуманітарна колона — росіяни знищують Бахмут, убивають його жителів і волонтерів (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Щодня росіяни десятки разів відкривають вогонь по українському Бахмуту Донецької області. Міська інфраструктура пошкоджена снарядами окупантів на 100%. Щодня рятувальники виїжджають на гасіння пожеж, а поліція забирає тіла загиблих мирних жителів. Про це з місця подій розповіла кореспондентка телеканалу FREEДОМ Альона Грамова.

Намагаючись відрізати Бахмут, росіяни обстрілюють усі шляхи, що ведуть до міста. Тепер дорога з Костянтинівки до Бахмута перебуває щодня під обстрілами російських окупантів. Та й загалом заїхати до міста складно, вже на горизонті видно осередки пожеж.

Заїхавши в місто, знімальна група побачила кілька стовпів диму. Зокрема горіла будівля на одній із центральних вулиць. Вона вже кілька днів зазнає обстрілів і внаслідок займання від неї фактично нічого не залишилося.

За словами місцевого жителя Олега, обстрілюють від початку сьомої ранку і цілий день.

“Такого не було взагалі. Терпіння, тому що я тут виріс, я тут і помру”, — додав чоловік.

“Розумієш, у мене старший брат, а його треба доглядати. Кому він потрібен там, кому? А йому 87 років. Ну, це ж рідний брат, рідний, як я його можу кинути? Я не розумію”, — сказав житель Бахмута Михайло.

Продукти до міста поки що привозять, а ось евакуаційних груп поменшало. Дедалі частіше в Бахмуті гинуть волонтери. Росіяни атакують і мирних жителів, і гуманітарні місії. Буквально кілька днів тому російські війська обстріляли гуманітарну колону. Відомо, що там загинули волонтери та мирні жителі, які хотіли покинути місто. Усе, що залишилося, — це кілька цивільних автомобілів, які згоріли внаслідок влучання російських снарядів.

Українські військовослужбовці кажуть, противник цілодобово обстрілює місто. Росіяни не обирають, куди завдавати ударів, їхня стратегія “випаленої землі” не змінюється. Попри це, українські війська місто не кидають.

“Бахмут здавати не будуть, триматимуться до останнього. Інформація від підрозділів з нашої частини — вони зараз активно ведуть участь у бойових діях, зайняті рубежі активно боронять, відбивають атаки, атаки повсякденні, мінометні обстріли, артобстріли”, — розповів військовослужбовець ЗСУ з позивним “Син”.

На одному з бахмутських міських кладовищ кількість свіжих поховань за останні місяці значно збільшилася. Лише за останню добу від російських обстрілів у місті загинуло троє мирних жителів, а від початку 2023 року — 26 осіб.

На сьогодні, за даними місцевої влади, в Бахмуті залишається близько 6 тисяч українців.

Читайте також: Центр Бахмута — у вогні: ситуацію в місті показав FREEДОМ (ВІДЕО)

Прямий ефір