Постачання сучасної військової техніки для ЗСУ — “Рамштайн-8” задав нову динаміку

Танк Leopard. Фото: ukrinform.ua

Сотні одиниць сучасної військової техніки для української армії та прогрес у переговорах про передачу Києву німецьких танків Leopard 2 — такими є підсумки восьмої зустрічі у форматі “Рамштайн”, повідомляє FREEДОМ.

Головним предметом суперечок останнього тижня стали постачання німецьких танків Leopard 2. Уряд Олафа Шольца критикують на міжнародному рівні за наполегливе небажання передати ці машини ЗСУ. Раніше Берлін заявив, що надасть танки після того, як це зроблять союзники. Коли ж Лондон оголосив про постачання своїх танків Challenger, в уряді Німеччини сказали, що тепер ще необхідне рішення США про постачання Abrams.

“Ми, міністри закордонних справ Естонії, Латвії та Литви, закликаємо Німеччину негайно надати Україні танки Leopard. Це необхідно, щоб зупинити російську агресію, допомогти Україні та швидко відновити мир у Європі”, — написав міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу в Twitter.

Без згоди Берліна передати техніку не можуть навіть треті країни. Але в МЗС Польщі заявили, що якщо позиція Німеччини не зміниться, то Варшава передасть свої Leopard всупереч правилам. Глава німецької дипломатії Анналена Бербок відповіла — Німеччина не перешкоджатиме поставкам. А пізніше новий міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус запевнив, що рішення щодо танків буде вже скоро.

“Я повністю співчуваю президенту України Зеленському, і він був на зв’язку в п’ятницю. Ми обидва розуміємо ситуацію, в якій ми перебуваємо, і розуміємо потреби наших країн. І тому я думаю, що скоро буде рішення, яким би воно не було. Ці танки необхідні, це потрібно для контрнаступу в напрямку Донецька і Луганська — це абсолютно ясно. Але як це буде спроєктовано, ще належить побачити. Є й інші держави, які також можуть зробити тут свій внесок, і це теж має значення”, — сказав Пісторіус.

Про те, що рішення буде позитивним, свідчить і те, що українських солдатів уже почали навчати управлінню Leopard. Для ЗСУ це дуже важливо, адже Leopard 2 — одна з найкращих у світі та найпоширеніша в Європі модель. А загальна кількість одиниць у ЄС дозволить протистояти величезному танковому потенціалу Росії. Тому президет України Володимир Зеленський закликав союзників прискорити процес і передати Києву більшу кількість танків.

“Ви маєте чітко розуміти: коли проти нас російська армія, у якої тисяча танків… Там просто немає кому воювати, вони бояться, вони невмотивовані, і це плюс нам. Але коли в них тисяча танків, жодна країна рішенням, що вони нам дають 10-20-50 танків, не розв’язує проблему. Вони роблять тільки одну дуже важливу справу — мотивують наших воїнів боротися за їхні ж цінності. Тому що показують, що весь світ із тобою. У мене є 10 танків — візьми все, у мене є 100 танків — візьми все, у мене є один танк — я тобі його віддаю”, — сказав Зеленський.

Загалом підсумки восьмої зустрічі Контактної групи з питань оборони України для Києва виявилися позитивними. Партнери ухвалили рішення про постачання рекордної кількості військової техніки, сумарно: 148 БТР, 350 бронемашин, 8 зенітно-ракетних комплексів, 19 далекобійних гаубиць, а також вертольотів і боєприпасів різного типу. Ба більше, одразу після завершення зустрічі “Рамштайн-8” Естонія заявила про передачу Києву всіх своїх гаубиць 155-го калібру, а Франція — про розгляд питання передачі танків Leclerc.

За повідомленнями ЗМІ, Норвегія також вивчає питання поставок своїх Leopard ЗСУ. В Міноборони України задоволені такою динамікою.

“Повернувся додому після “Рамштайн-8”. З кожною зустріччю я бачу, як зростає довіра наших партнерів до України. Це все завдяки важкій роботі наших солдатів і представників. Більше довіри — більше зброї. Вона допоможе захистити наші землю, море… і небо! “Рамштайн-9″ відбудеться в лютому. Будьте на зв’язку!”, — написав міністр оборони України Олексій Резніков у Twitter.

Раніше командувач ЗСУ Валерій Залужний в інтерв’ю The Economist говорив, що для успішного наступу необхідні щонайменше 300 танків, 700 БМП і 500 одиниць артилерії. Відтоді Захід планомірно збільшує постачання наступальної техніки.

Читайте також: Ми всі зосереджені на тому, як можемо допомогти Україні: представниця Держдепу спростувала наративи РФ, що Захід не єдиний

Прямий ефір